ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розробка родовищ на морському дні допоможе послабити контроль Китаю над цією галуззю

Велика Епоха
Майк Праудфут, генеральний директор компанії Marine Minerals Limited, тримає зразок морського донного осаду, багатого на олово, у випробувальному центрі на колишній шахті Wheal Jane, недалеко від Труро в Корнуоллі, південно-західна Англія, 7 серпня 2013 року. (Leon Neal/AFP via Getty Images)

Китай домінує у світових ланцюжках постачання багатьох найважливіших мінеральних ресурсів. Особливо цінні такі елементи, як нікель, кобальт, літій, мідь та рідкісноземельні елементи, які використовуються при виробництві акумуляторних батарей, електродвигунів та турбін. Попит, що швидко зростає, на ці корисні копалини відродив інтерес до видобутку поліметалевих конкрецій з глибоководних ділянок морського дна.

Китай контролює постачання цих ресурсів за допомогою видобутку або в межах своїх кордонів (особливо у разі рідкісноземельних елементів), або за допомогою володіння критично важливими іноземними корисними копалинами (наприклад, кобальтовим родовищем у Демократичній Республіці Конго). Він також домінує у переробленні корисних копалин, контролюючи переважну більшість глобальних операцій. Нещодавнє дослідження S&P Global Inc. показало, що 11 з 16 компаній, що виробляють сульфат нікелю, знаходяться в Китаї. У дослідженні прогнозується, що до 2030 року Китай вироблятиме 824 мільярди метричних тонн сульфату нікелю на рік, а Північна Америка та Європа вироблятимуть лише 146 мільярдів метричних тонн.

Домінівне становище Китаю є результатом довгострокових та цілеспрямованих зусиль щодо створення великих переробних потужностей та забезпечення їх доступності за цінами, які є нижчими, ніж у конкурентів. Ця стратегія має підтримку китайського уряду.

Домінівне становище Китаю робить глобальну доступність критично важливих мінералів уразливою до перебоїв у постачаннях, викликаних торговими обмеженнями, політичною нестабільністю, стихійними лихами чи іншими причинами. Очікується, що протягом найближчих десятиліть цей ризик лише зростатиме, оскільки попит на найважливіші мінерали збільшиться з повсюдним впровадженням технологій декарбонізації. Наприклад, за прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, для досягнення цілей Паризької угоди попит на нікель і кобальт у 2040 році у 6–20 разів перевищуватиме попит 2020 року.

Глибоководні поліметалеві конкреції є конкреціями розміром з картоплину, які залягають на морському дні на глибині приблизно 4000-5500 метрів від поверхні океану. Ці конкреції надзвичайно багаті на кобальт, нікель, мідь і марганець, і їх видобуток виглядає все більш привабливим для задоволення прогнозованого попиту на батареї.

Більшість ресурсів поліметалевих конкрецій знаходиться у відкритому морі, за межами виключної економічної зони будь-якої країни, доступ до якої регулюється Міжнародним органом з морського дна, організацією, створеною ООН у 1994 році. Це дозволило приблизно 20 країнам спонсорувати розробку морського дна. У міру того, як операції цих підрядників переходять від розвідки до комерційного видобутку, вони швидко збільшать кількість глобальних джерел критично важливих мінеральних ресурсів.

Подальша поява глибоководної розробки морського дна може надати унікальну можливість діяти відповідно до політичних пропозицій щодо диверсифікації постачання та перероблення найважливіших корисних копалин. Ці пропозиції спрямовані на стимулювання підтримки та розвитку потужностей з перероблення корисних копалин за межами Китаю. Вони включають надання грантів, кредитів та гарантій за кредитами для фінансування будівництва переробних підприємств; перегляд екологічних вимог для надання дозволів на переробні підприємства; стимулювання використання найважливіших матеріалів та продуктів вітчизняного виробництва; та забезпечення дотримання заборони на недобросовісну торговельну практику.

Закон про зниження інфляції від 2022 року включає важливі положення, які відповідають цим цілям політики. Одним із них є податковий кредит на видобуток, що дорівнює 10 відсоткам від виробничих витрат на критично важливі корисні копалини, які видобуваються в Сполучених Штатах або на їх територіях. Крім того, для того, щоб мати право на отримання кредиту на придбання чистого транспортного засобу, більша частина критично важливих мінералів для їх акумуляторів повинна бути отримана в США або з країни, з якою США має угоду про вільну торгівлю. Якщо якийсь із критично важливих мінералів батареї надходить від «іноземного підприємства, що викликає занепокоєння», включаючи Китай, право на отримання кредиту не надається.

Ці положення розкритикували торгові партнери США як протекціоністські. Якщо директивні органи зацікавлені у розв’язанні цих проблем, положення можуть бути переглянуті, щоб розширити кількість країн, які мають право на участь, з незначним впливом на мету диверсифікації постачання корисних копалин та процесів. Ця мета стосується не стільки оншорінгу, скільки мультишорінгу. Як і у випадку з нафтою або пшеницею, не так важливо, звідки надходить товар, набагато важливіше, щоб він був доступний із кількох джерел. Це забезпечує стабільне постачання навіть за порушення роботи окремих джерел. Враховуючи поточну геополітичну напруженість, краще дотримуватися дружніх країн, які менш схильні до відповідного тиску з боку Китаю або інших країн, ворожих Сполученим Штатам.

У той час як вплив видобутку корисних копалин на морському дні на навколишнє середовище все ще оцінюється і є однією з основних міркувань при розробці правил комерційного видобутку, надзвичайний вплив на навколишнє середовище видобутку нікелю та кобальту на суші в таких місцях, як Індонезія, Нова Каледонія та Демократична Республіка Конго добре відомо. Крім того, добре задокументовано проблеми безпеки та здоров'я працівників та прав людини, пов'язані з цими гірничими роботами. Малоймовірно, що такі проблеми виникнуть при видобутку на морському дні, оскільки це капіталомістке та технологічно залежне підприємство, де кустарні методи неможливі.

Видобуток корисних копалин на морському дні може стати способом диверсифікації ланцюжків постачання найважливіших мінералів та подолання задушливого впливу Китаю на постачання деяких з найважливіших природних ресурсів у світі.

Думка, висловлена в цій статті, є думкою автора і не обов'язково відображає думку The Epoch Times.

Том Латуретт — старший науковий співробітник, тимчасово виконує обов'язки директора програми громадської охорони здоров'я та екологічної політики корпорації RAND.

За матеріалами RealClearWire

===

Новини по темі: