ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Південнокорейські порти перестануть використовувати китайські крани з міркувань безпеки (ВІДЕО)

Велика Епоха
Загальний вигляд порту Пусан у Південній Кореї, 5 листопада 2021 року. (Chung Sung-Jun/Getty Images)

Уряд Південної Кореї проводить розслідування щодо портових кранів китайського виробництва з міркувань безпеки. Кілька портів нещодавно оголосили, що вони припиняють їхнє використання й замість цього покладаються на вітчизняних виробників.

У березні розвідувальне управління Південної Кореї почало розслідування з приводу безпеки кранів китайського виробництва. За даними південнокорейського новинного порталу sedaily.com, уряд Кореї збирається вжити заходів на основі результатів розслідування щодо всіх кранів китайського виробництва.

14 квітня провідний порт країни Пусан оголосив, що всі крани, встановлені в нових терміналах, поставлятимуться корейськими виробниками.

Адміністрація порту Інчхон, другого за величиною порту Південної Кореї, заявила, що воліє набирати портових операторів, які мають намір купувати крани вітчизняного виробництва.

Управління порту Йосу-Гвангян також повідомило, що планує придбати 43 крани у корейських компаній.

Shanghai Zhenhua Port Machinery Company (ZPMC) є найвідомішим китайським виробником портових контейнерних кранів. ZPMC займає близько 70 відсотків світового ринку.

У відеоролику 2017 року, розміщеному на сайті Microsoft, Хуан Цинфен, тодішній президент ZPMC, розповідав про те, що всі крани можна контролювати з головного офісу в Шанхаї.

Американські служби безпеки виявили, що крани виробництва ZPMC оснащені складними датчиками, які можуть реєструвати та відстежувати походження й призначення контейнерів, що може надати Комуністичній партії Китаю (КПК) доступ до інформації про матеріали, які використовуються для підтримки військових операцій США по всьому світу, повідомляє Wall Street Journal.

Білл Еваніна, колишній директор Національного центру контррозвідувальної безпеки (NCSC), сказав 5 березня, що китайські крани можуть стати "новим Huawei".

За матеріалами The Epoch Times USA