ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Португалія скасовує ПДВ на багато харчових продуктів

Велика Епоха
Ринок Кашкайш у Лісабоні славиться свіжими місцевими продуктами та рибою. (iStock)

З метою боротьби з інфляцією Португалія тимчасово скасувала ПДВ на 46 основних харчових продуктів. Цей захід, ухвалений за рішенням лівого уряду, набув чинності у вівторок і діятиме до 31 жовтня.

Скасування ПДВ поширюється на такі продукти, як хліб, макарони, рис, коров'яче молоко, яйця, йогурт, сир, олія, м'ясо і риба, і буде продовжене в разі потреби.

Ця ініціатива є частиною угоди, підписаної з виробниками та роздрібними торговцями наприкінці березня, яка також передбачає фінансову підтримку фермерів і тваринників. Пакет заходів обійдеться державі приблизно в 600 мільйонів євро.

Прем'єр-міністр Антоніу Кошта відвідав два супермаркети великих мереж у Лісабоні, щоб перевірити, чи відчули покупці економію на податках. Соціаліст зробив перший позитивний висновок, але наголосив: "Ми повинні продовжувати стежити за розвитком подій і вжити всіх необхідних і можливих заходів для захисту доходів сімей".

Лідер консервативної опозиції Луїш Монтенегро розкритикував ці заходи і заявив, що прибутковий податок слід швидше знизити.

У березні споживчі ціни в Португалії зросли на 7,4 відсотка порівняно з тим самим місяцем минулого року. Це означає, що інфляція була такою ж, як у Німеччині.

Однак у Португалії у багатьох людей менше можливостей для маневру, коли справа доходить до витрат, через значно нижчі зарплати. ПДВ на більшість харчових продуктів в цій південно-західній європейській країні становить шість відсотків.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH