ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Fox News відшкодує $787,5 млн за позовом про наклеп за брехню на виборах (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

У вівторок, до початку слухань у суді, американська телекомпанія Fox News досягла мирової угоди з виробником машин для голосування Dominion Voting Systems, повідомляє Reuters.

Fox News має виплатити Dominion понад 787 мільйонів доларів. І це найбільша публічно відома в історії США угода у справі про наклеп за участю медіакомпанії.

Виробник машин для голосування Dominion два роки тому подав позов проти Fox News на 1,6 мільярда доларів через висвітлення виборів 2020 року. Справа про наклеп стосувалася заяв, опублікованих Fox, про те, що машини для голосування Dominion, які використовували на президентських виборах у США у 2020 році, сфальсифікували результат на користь Джо Байдена, який переміг колишнього президента Дональда Трампа.

Телекомпанія визнала рішення суду, який визнав "деякі твердження про Dominion неправдивими". Однак Fox News не потрібно буде визнавати в ефірі, що вона оприлюднила дезінформацію.

Раніше було доведено, що 20 трансляцій Fox News з кінця 2020 року містили відверто неправдиві твердження щодо фальсифікації виборів компанією-виробником машин для голосування.

Угода дає можливість власнику мережі - медіамагнату Руперту Мердоку, а також тим, хто брав активну участь у поширенні дезінформації, зокрема Такеру Карлсону та Шону Ханніті, не давати свідчення.

Якби справа дійшла до розгляду присяжними, адвокати Dominion мали довести, що поширювану журналістами дезінформацію було здійснено зі злого наміру, а не через необачність.

Крім того, Еббі Гроссберг, колишня співробітниця Fox, яка працювала на Bartiromo and Carlson, також подає на компанію до суду, стверджуючи, що її змусили дати оманливі свідчення.

Зі свого боку, Dominion все ще має незавершені позови проти правих телевізійних мереж Newsmax і OAN, а також проти союзників Трампа Руді Джуліані, Сідні Пауелл і Майка Лінделла. Усі вони заперечують правопорушення.