ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білий дім засудив переслідування китайським режимом громадян США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр розмовляє з журналістами в залі для пресбрифінгу, Білий дім, Вашингтон, 18 квітня 2023 року. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

У вівторок Білий дім піддав критиці китайський режим за те, що в китайському кварталі Мангеттену діє таємний поліційний відділок, попередивши, що уряд США не потерпить нападу режиму на людей на американській землі.

"Уряд США чітко заявив, що ми використовуватимемо всі доступні інструменти для захисту американських громадян та інших осіб США від транснаціональних репресій та інших форм іноземного шкідливого впливу", — заявила прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр на пресконференції у вівторок.

"Ми не потерпимо, щоб уряд КНР або будь-який іноземний уряд переслідував або погрожував американським особам", — додала вона.

17 квітня ФБР заарештувало двох чоловіків за звинуваченням у тому, що вони працювали в таємній поліційній дільниці в районі Чайнатаун на Мангеттені від імені китайського режиму. Прокурори заявили, що ці люди вступили в змову з метою працювати як агенти Комуністичної партії Китаю (КПК) і виконувати накази режиму, щоб вистежувати й змушувати мовчати китайських дисидентів у США.

Таємна поліційна дільниця в Нью-Йорку вважається одним із понад 100 поліційних форпостів китайського режиму по всьому світу.

Окружний прокурор США Бреон Мир заявив, що арешти розкрили масове порушення суверенітету США з боку КПК, а також кричуще порушення міжнародного права.

"Це обвинувачення показує, що китайський уряд грубо порушив суверенітет нашої країни, створивши таємну поліційну дільницю в центрі Нью-Йорка", — сказав Мир 17 квітня на пресконференції в Брукліні. "Уявіть собі, що поліція Нью-Йорка відкриває неоголошений таємний поліційний відділок у Пекіні".

Мир додав, що обидва обвинувачених тісно співпрацювали з Міністерством громадської безпеки Китаю для здійснення транснаціональних репресивних схем у США.

У вівторок офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь спростував твердження США про наявність у Нью-Йорку китайської таємної поліційної дільниці. Ван заявив на пресконференції, що цих ймовірних поліційних дільниць не існує і що Китай дотримується політики невтручання у справи інших країн.

Однак, згідно з судовими документами, один з обвинувачених, Лу Цзяньван, працює на КПК у США щонайменше з 2015 року.

Під час візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до США 2015 року Лу отримав вказівку організувати відповідні протести проти демонстрацій духовної групи Фалуньгун, яка з 1999 року зазнає жорстоких переслідувань у Китаї.

Китайське консульство в Нью-Йорку попросило Лу опублікувати в газетах матеріали з критикою Фалуньгун, чого, за його твердженням, він не робив. Однак Лу заявив, що допомагав перевозити членів своєї організації до Вашингтона на автобусах.

"Кожен член асоціації отримував 60 доларів від консульства. У кожного автобуса був би контактний пункт, який платив би готівкою з консульства", — сказав він слідчим. "Люди їхали не тільки з Нью-Йорка, а й із Філадельфії. Щоразу прибувало кілька сотень людей".