ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайські правозахисники отримали тривалі терміни ув'язнення (ВІДЕО)

Велика Епоха
Поліція затримує чоловіка в торговому центрі під час сутички між борцями за свободу та антиурядовими протестувальниками в районі Коулун-Бей у Гонконзі в 2019 році. Ілюстрація. (ISAAC LAWRENCE/AFP через Getty Images)

У той час як пан Макрон намагався отримати загадкову посмішку від Сі Цзіньпіна, Пекін продовжував полювання на правозахисників.

Двоє з них, адвокат Дін Цзясі та науковець-правник Сюй Чжиюн, які вже були ув'язнені на три та чотири роки відповідно у 2013 році, 9 квітня 2023 року були знову засуджені судом Ліншу до 12 та 14 років ув'язнення відповідно за організацію невеликого приватного зібрання близько 20 борців за мир у 2019 році та за публікацію статей, в яких вони закликали громадян брати участь у виборах. Дружина Діна, яка живе в США, звинуватила китайську владу в тому, що вони "поводяться як гангстери". На жаль, це тоталітарна поведінка, яка є більш серйозною, ніж просто гангстеризм.

У цих судових процесах, які нагадують культурну революцію, немає нічого справедливого. Щобільше, про ці судові рішення заборонено говорити, навіть так званим призначеним судом адвокатам не дозволено цього робити. Китай, засуджує 99% людей, які постають перед судом. Але в цьому випадку вироки є необґрунтованими і особливо надмірно суворими для цих двох адвокатів, які були одними з останніх представників свободи слова в Китаї, всі інші зазнали серйозних примусових заходів. З моменту приходу до влади Сі Цзіньпіна в 2012 році репресії були посилені і розширені, про що свідчить, зокрема, арешт майже 300 адвокатів і правозахисників у липні 2015 року або ув'язнення уйгурів.