ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Український фотограф отримав головний приз World Press Photo за знімок вагітної у Маріуполі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Український фотограф Євген Малолетка позує поруч зі своєю фотографією, Ньіве керк, Амстердам, 20 квітня 2023 року. (RAMON VAN FLYMEN/ANP/AFP via Getty Images)

Знімок-алегорія "вбивства майбутніх поколінь українців" отримав у четвер головний приз World Press Photo.

Мирон, названий на честь слова "мир", став мертвонародженим після російського авіаудару. За пів години потому померла і його мати, якій було лише 32 роки.

Фотографія Євгена Малолітки "передає абсурд і жах війни" і "підкреслює вбивство майбутніх поколінь українців", — заявило журі найпрестижнішого конкурсу фотожурналістики.

"Протягом 20 днів ми жили з парамедиками в підвалі лікарні та в сховищах зі звичайними громадянами, намагаючись показати страх, з яким жили українці", — розповів Євген.

Символ українського опору, портове місто Маріуполь було в облозі й обстрілювалося російськими військами протягом багатьох тижнів. Удар 9 березня 2022 року по пологовому будинку та дитячій лікарні викликав сильні емоції та осуд у всьому світі.

Маріуполь був захоплений у травні 2022 року після запеклого опору. За даними офіційного Києва, його зруйнували на 90%, загинуло щонайменше 20 000 осіб. Європейський Союз назвав його облогу "великим воєнним злочином".

Журі "сподівається, що світ зупиниться, визнає нестерпні реалії цієї війни й замислиться про майбутнє України".

Роботи переможця та інших фотографів, які отримали нагороди, будуть виставлені з 22 квітня в Амстердамі, а потім їх покажуть по всьому світу.