ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Звіт Сенату детально описав докази теорії витоку з лабораторії Covid-19 (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид із повітря на лабораторію P4 в Уханьському інституті вірусології в центральній китайській провінції Хубей 17 квітня 2020 року. (Hector Retamal/AFP via Getty Images)

Довга доповідь Сенату США дійшла висновку, що пандемія коронавірусу (COVID-19), мабуть, була результатом "інциденту, пов'язаного з дослідженнями" в лабораторії в Ухані, що надає вагу теорії витоку з лабораторії, яка стверджує, що SARS-CoV-2, вірус, що викликав смертельну пандемію Covid, є результатом витоку з лабораторії.

У 302-сторінковій доповіді Сенату, отриманій Axios, розглядається загадка походження Covid. Згідно зі звітом, характер і раннє поширення вірусу вказують на те, що він міг бути поширений через проблеми з біобезпекою.

У доповіді йдеться про таке: "Переважання інформації підтверджує правдоподібність інциденту, пов'язаного з дослідженнями, який, найімовірніше, був ненавмисним унаслідок порушень заходів біобезпеки під час досліджень, пов'язаних із вакцинами".

Спалах вірусу Covid став пандемією за кілька днів після того, як у січні 2020 року його поширення було оголошено надзвичайною ситуацією в галузі громадської охорони здоров'я, що викликає міжнародну занепокоєність. Вона спричинила хаос у людстві, убивши мільйони людей і залишивши багатьох інших у стані тривалого Ковіду.

Перший випадок Ковіду було зареєстровано в китайському місті Ухань, і експерти розділилися в думках щодо його походження, оскільки існують дві основні теорії - вірус було передано від диких тварин або він міг потрапити в урядову лабораторію.

У доповіді не наводяться конкретні докази того, що вірус передався від тварин до людини, але доповідь Сенату дійшла висновку, що остання версія є більш імовірною. Доповідь є результатом розслідування колишнього сенатора Річарда Берра про походження пандемії, і її зменшену версію опублікували минулого року.

Звіт був наданий Axios колишнім старшим помічником республіканців, який, вочевидь, працював над ним. Цитуючи його, колишній помічник сказав: "Оскільки група не завершила свою роботу до того, як сенатор Берр пішов з посади, це стало продуктом без дому. Колишній сенатор Берр не розглядав цей документ, і він не пройшов через той самий процес перевірки, що й наш документ із резюме, випущений минулого року, але, на мій погляд, його варто опублікувати, і він відображає якість роботи, виконаної командою".

Як цитує Axios, Берр у своїй заяві сказав, що звіт "заслуговує на довіру і вартий включення до міжнародних зусиль із визначення того, як розпочалася пандемія, щоб можна було вжити заходів щодо запобігання або пом'якшення наслідків майбутніх пандемій".

Дослідження Китаю про походження Covid

Нещодавно дослідники Китайського центру з контролю і профілактики захворювань (China CDC) опублікували результати аналізу мазків, які були зібрані на вологому ринку в Ухані, місці в Китаї, де, як стверджується, виник Covid. Докладний звіт, опублікований у журналі Nature 5 квітня, було підготовлено після аналізу зразків, зібраних у перші тижні поширення Covid в Ухані. Звіт підтвердив, що ДНК тварин була присутня в зразках, які дали позитивний результат на SARS-CoV-2. Цей ринок уже давно пов'язують із початком пандемії.

Попри кілька звітів, заснованих на фактах, експерти часто стверджували, що розслідування витоків пандемії було ускладнене через відсутність координації з боку Китаю.