ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вісім викрадених школярів втекли від своїх поневолювачів у Нігерії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ілюстрація. (BOUREIMA HAMA/AFP via Getty Images)

Вісім учнів середньої школи, викрадених на північному заході Нігерії, втекли від своїх поневолювачів за два тижні після викрадення дорогою до школи, повідомила місцева влада в середу.

Учениць було викрадено 3 квітня, сказав Самуель Аруван, комісар із внутрішньої безпеки в штаті Кадуна, регіоні, де викрадення з метою викупу є звичною справою і відновилися після затишшя під час виборів у лютому і березні. Їх вісім, а не 10, як повідомлялося в той час, сказав він.

"Вісім викрадених учнів державної середньої школи... втекли з укриття терористів" у "густому лісі" і йшли кілька днів, перш ніж їх вдалося врятувати, ідеться в заяві пана Арувана. Їх оглянули лікарі, після чого вони возз'єдналися зі своїми сім'ями, додав він, сказавши, що армія прочісує ліс у пошуках викрадачів.

Занепокоєння з приводу зростаючих союзів між "бандитами" і джихадистами

Також у штаті Кадуна 33 людини було вбито у вихідні, коли бойовики напали на село в районі Зангон Катаф, відкривши вогонь по жителях, які тікали, і підпалюючи будинки, повідомив представник місцевої адміністрації. Кадуна - один із кількох штатів на північному заході та в центрі Нігерії, що тероризуються озброєними бандами, відомими на місцевому рівні як "бандити", які нападають на села, вбивають мешканців і викрадають людей з метою отримання викупу. За останні роки в цих регіонах було викрадено сотні учнів.

Заручників, а також звичайних мандрівників, викрадених на дорогах, зазвичай звільняють після того, як їхні родичі заплатять викуп. Але тих, за кого не заплатили викуп, вбивають, а їхні тіла викидають у великому лісі, використовуваному бандитами як укриття, на території штатів Кадуна, Каціна, Замфара і Нігер.

Влада й аналітики стурбовані зростаючими союзами між бандитами, спонукуваними тільки жадібністю, і джихадистами, які вже 14 років ведуть збройне повстання на північному сході країни. Минулого року впливовий губернатор штату Кадуна Насір Ель-Руфаї заявив, що джихадистські угруповання Ансару і Боко Харам створюють табори в районі Бірнін Гварі його штату, за кілька сотень кілометрів від їхнього традиційного північно-східного оплоту.