ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Угорщина закликає ЄС посприяти в транзиті українського зерна (ВІДЕО)

Велика Епоха
Український прапор покритий зернами, фотографія зроблена 9 травня 2022 року. (REUTERS/Dado Ruvic/Illustration)

У четвер Угорщина закликала ЄС допомогти в транспортуванні українського зерна через країни Центральної Європи.

Міністр сільського господарства Іштван Надь зустрівся зі своїм українським колегою після того, як Угорщина ввела заборону на імпорт меду та деяких м'ясних продуктів з України.

У середу Європейська комісія заявила, що вживе екстрених "превентивних заходів" щодо пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку після того, як деякі країни Центральної Європи здійснили односторонні кроки щодо заборони імпорту продовольчих товарів з України.

Однак Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина, міністри яких у середу взяли участь у переговорах з європейським комісаром з торгівлі Валдісом Домбровскісом, хочуть розширити список, включивши до нього такі продукти, як молоко, м'ясо птиці та мед.

Ці країни стали транзитними маршрутами для українського зерна, яке не могло бути експортоване через чорноморські порти через вторгнення Росії.

У результаті мільйони тонн зерна застрягли в країнах, що межують з Україною, змушуючи місцевих фермерів конкурувати з напливом дешевого українського імпорту.

Заборона Угорщини "охоплює загалом 25 продуктів, найважливішими з яких є зернові, ріпак і насіння соняшнику, борошно, олія, мед і деякі м'ясні продукти", — заявив на брифінгу керівник апарату прем'єр-міністра Гергелі Гуляш.

Офіційний представник ЄС заявив, що Україна зможе ввозити зерно в Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію та Словаччину тільки в тому разі, якщо воно призначене для експорту до інших країн-членів ЄС або в решту світу. Цей захід триватиме до кінця червня.