ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найпотужніша ракета у світі від Ілона Маска вибухнула після зльоту (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ракета Starship (SpaceX.com)

У четвер ракета SpaceX Starship вибухнула над Мексиканською затокою через кілька хвилин після зльоту зі стартового майданчика в Південному Техасі. Космічний корабель не зміг досягти орбіти, але цю невдачу подають як несмертельну.

Перед запуском засновник компанії Ілон Маск применшив очікування, сказавши, що може знадобитися ще кілька спроб, перш ніж Starship зможе домогтися успіху в цьому випробувальному польоті, який мав досягти швидкості, досить високої для виходу на орбіту.

Starship, найпотужніша ракета з коли-небудь створених, літає безпілотно.

"Starship щойно пережив те, що ми називаємо незапланованим швидким розбиранням", — сказав один із чиновників в ефірі.

Компанія планує використовувати Starship для відправки людей і вантажів на Місяць і, в кінцевому підсумку, на Марс. НАСА замовило зореліт для своєї наступної команди, яка вирушить на Місяць, а багаті туристи вже замовили польоти на Місяць.

Це була друга спроба запуску. Спробу, зроблену в понеділок, було скасовано через замерзлий тяговий клапан.

Другий ступінь ракети, яка також називається Starship, уже здійснила кілька випробувальних польотів. Після чотирьох невдалих спроб посадки, всі з яких закінчилися вражаючими вибухами, п'ята спроба, зроблена в травні 2021 року, увінчалася успіхом.

Космічний корабель заввишки майже 120 метрів, виконаний із нержавіючої сталі, має 33 основні двигуни і тягу в 7,57 млн кг.

З огляду на його потужність, Starship може піднімати до 227 тонн і вміщати 100 осіб під час подорожі на Марс.

Starship легко затьмарить місячні ракети NASA Saturn V епохи Аполлона і космічну стартову систему (SLS) програми Artemis, яка наприкінці минулого року здійснила перший місячний політ.

Він також перевершує місячну ракету N1 колишнього Радянського Союзу, яка не протрималася й однієї хвилини польоту, вибухнувши без людей на борту.

Маск планує використовувати Starship для запуску супутників на низьку навколоземну орбіту, включно з його власною компанією Starlinks для надання інтернет-послуг.