ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європейський суд з прав людини знову розглядає конфлікт між Росією та Грузією

Велика Епоха
(FREDERICK FLORIN/AFP via Getty Images)

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) знову розгляне конфлікт 2008 року між Грузією та Росією. Тбілісі засуджує зловживання на "демаркаційних лініях" із сепаратистськими регіонами Абхазії та Південної Осетії.

Заява, подана урядом Грузії проти Москви в серпні 2018 року, була "одноголосно" визнана прийнятною європейським судом, який винесе рішення "по суті" пізніше, йдеться в заяві ЄСПЛ, пише Lefigaro.

Це вже третя заява, подана Тбілісі після зіткнень у серпні 2008 року, унаслідок яких Кремль в односторонньому порядку визнав незалежність Південної Осетії та Абхазії, створивши там військові бази. За підсумками двох попередніх справ Москву було засуджено за зловживання на територіях, що перебували на той час під її "контролем".

Цього разу справа стосується погіршення ситуації з правами людини вздовж демаркаційних ліній, що відокремлюють Грузію від Абхазії та Південної Осетії, непідконтрольних Тбілісі, йдеться в повідомленні судового органу Ради Європи.

Головна претензія Грузії полягає в тому, що "Росія прийняла (і продовжує) адміністративну практику переслідування, незаконних арештів і затримань, нападів, тортур, убивств і залякування", щодо осіб грузинського походження, які намагаються перетнути демаркаційні лінії, пояснює суд.

У доповіді, опублікованій у середу, генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич констатувала, що "зберігається серйозне занепокоєння ситуацією з правами людини в районах, зачеплених" конфліктом. 16 березня 2022 року Росію виключили з Ради Європи, наглядового органу континенту з прав людини, після вторгнення в Україну, але вона залишається, на думку Суду, відповідальною за порушення Європейської конвенції з прав людини, які, ймовірно, вона вчинила до цієї дати.

Відео за темою: