ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія визнала, що скинула бомби на Бєлгород (ВІДЕО)

Велика Епоха
На цьому фото, опублікованому в Telegram-каналі губернатора Бєлгородської області В'ячеслава Гладкова, видно пошкоджені житлові будинки біля воронки після вибуху в Бєлгороді, Росія, 21 квітня 2023 року, спричиненого російським військовим літаком Су-34, який випадково скинув боєприпаси над містом. TELEGRAM/VYACHESLAV GLADKOV/AP

Коли потужний вибух сколихнув російське місто поблизу кордону з Україною, мешканці подумали, що це була українська атака. Але російські військові швидко визнали, що це була бомба, випадково скинута одним з їхніх військових літаків.

Бєлгород, місто з населенням 340 000 осіб, розташоване за 40 км на схід від кордону з Україною, регулярно зазнає атак безпілотників, в яких російська влада звинувачує українських військових, але вибух, що пролунав у четвер, був набагато потужнішим, ніж будь-що, що його мешканці чули раніше.

Свідки повідомили про низький шиплячий звук, за яким послідував вибух, що змусив здригнутися прилеглі житлові будинки і відкинув автомобіль на дах магазину.

Вибух залишив воронку шириною 20 метрів посеред обсадженого деревами бульвару, оточеного багатоквартирними будинками, вибивши в них вікна, пошкодивши кілька автомобілів і поранивши двох мешканців. Третю людину пізніше госпіталізували з гіпертонією.

Одразу після вибуху російські коментатори та військові блогери кипіли теоріями про те, яку зброю використала Україна для атаки. Багато хто закликав до потужної відплати. Але приблизно через годину Міністерство оборони Росії визнало, що вибух був спричинений бомбою, випадково скинутою одним із власних бомбардувальників Су-34. Воно не надало жодних подробиць, але військові експерти заявили, що найімовірніше, це була потужна бомба вагою 500 кілограмів.

Під час вибуху в четвер бомба, очевидно, була налаштована на вибух з невеликою затримкою після удару, щоб вразити підземні об'єкти.

Губернатор Бєлгорода В'ячеслав Гладков заявив, що місцева влада вирішила тимчасово відселити мешканців дев'ятиповерхового житлового будинку, розташованого поблизу місця вибуху, на час обстеження, щоб переконатися, що будинок не зазнав непоправних структурних пошкоджень.

Вибух у Бєлгороді стався після падіння російського військового літака поруч із житловим будинком у портовому місті Єйськ на Азовському морі, в результаті якого загинуло 15 осіб. У Єйську розташована велика російська авіабаза, з якої військові літаки здійснюють польоти над Україною.

Військові експерти відзначають, що з різким збільшенням кількості російських військових польотів під час бойових дій зросла і кількість катастроф та аварій.

Аналітики та американські чиновники описують тактику Росії у війні в Україні як схожу на методи, що застосовувалися арміями по обидва боки Першої світової війни, коли Москва місяцями кидала хвилю за хвилею людей і техніки на лінію фронту, швидко виснажуючи свої ресурси і мало що показуючи натомість.

Минулого місяця стало відомо, що російські військові викочують танки радянських часів з баз зберігання, де вони були законсервовані десятиліттями, ймовірно, для посилення своїх сил на тлі безглуздого знищення своєї техніки на полі бою.

Україна також значною мірою покладалася на свої запаси старих танків радянських часів та іншого озброєння під час війни, але вона почала отримувати десятки сучасних бойових танків, обіцяних європейськими партнерами, а цього року очікується прибуття американських танків.

У березні Польща заявила, що також надасть Україні близько десятка винищувачів МіГ-29, ставши першим членом НАТО, який задовольнив дедалі нагальніші прохання Києва про військові літаки для захисту від російського вторгнення.