ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У китайському ресторані знайшли сліди динозавра (ВІДЕО)

Велика Епоха
Сліди зауропода віком 100 мільйонів років, виявлені в ресторані в Китаї. (Lida Xing/China University of Geosciences, Beijing)

Спостережливий відвідувач помітив сліди динозавра в ресторані на південному заході Китаю. Міжнародна дослідницька група підтвердила, що вони належать зауроподу — довгошиїм і дрібноголовим травоїдним.

Хонгтао Оу, любитель палеонтології, обідав у ресторані в місті Лешань, провінція Сичуань, коли виявив на підлозі рівномірно розділені заглиблення й припустив, що це можуть бути сліди динозавра.

Виявилося, що це скам'янілі сліди зауропода завдовжки 50-60 сантиметрів, який жив близько 100 мільйонів років тому.

"У цьому регіоні немає скелетних решток динозаврів, тому ці скам'янілі сліди дають неоціненну інформацію про види динозаврів, що мешкали в цьому районі", — сказала доцент Ліда Сін з Китайського університету геонаук.

Комп'ютерна ілюстрація зауропода довжиною ~10 метрів. (University of Queensland)

За оцінками команди, довжина динозаврів становила близько десяти метрів.

"Ми також знаємо, що динозаври робили доволі короткі кроки, швидкість ходьби становила близько двох кілометрів за годину", — сказав один із дослідників з Університету Квінсленда Ентоні Роміліо.

Нещодавно в австралійській глибинці Квінсленда було виявлено череп зауропода, що проливає світло на стародавні екосистеми та поведінку тварин.

За словами палеонтологів, скам'янілість дала змогу отримати уявлення про те, як тварина пройшла через теплішу Антарктиду.

"Період між 100 і 95 мільйонами років тому був одним із найтепліших у геологічно нещодавній історії Землі, а це означає, що в Антарктиді, яка перебувала приблизно там само, де і зараз, не було льоду", — сказав у своєму релізі Стівен Поропат, провідний дослідник і один із палеонтологів, які знайшли череп.

"Аналогічно, в Австралії, яка була набагато південніше, ніж сьогодні, було тепліше й менше сезонних коливань температури. Антарктида була вкрита лісами й могла бути привабливим середовищем існування для мандрівних зауроподів".