ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США вперше виплачують компенсацію людям, які постраждали від вакцин проти Covid-19 (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вакцина проти Covid-19 від Johnson & Johnson, Колорадо, 15 грудня 2020 р. (Michael Ciaglo/Getty Images)

Сполучені Штати вперше виплатили компенсації людям, які постраждали від вакцин проти Covid-19, пише Reuters.

Три людини отримали виплати за побічні ефекти в рамках Програми компенсації травм від контрзаходів (CICP), що здійснюється агентством Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб, повідомили офіційні особи.

За даними агентства Health Resources and Services Administration, людина, яка перенесла важкий алергічний шок, отримала 2019 доларів. Людина, яка перенесла міокардит, отримала 1582 долари. Інша людина, яка страждала від міокардиту, отримала 1032 долари.

Виробник вакцин не розголошується. Інформація про тих, хто отримав виплати, також не була оприлюднена.

Згідно з CICP, люди, які пережили захворювання, викликане вакциною, можуть отримати виплату за невідшкодовані медичні витрати та втрату професійного доходу.

За словами Вейна Роде, автора книги "Суд щодо вакцин", нова компенсація покриває тільки медичні витрати.

"Ці суми настільки малі, що можна з упевненістю припустити, що вони призначені тільки для відшкодування медичних витрат, і не більше", — сказав Вейн Роде в інтерв'ю Epoch Times. "Те, що вони роблять, безсовісно, але така програма".

Більшість попередніх виплат були призначені для людей, які постраждали від вакцини проти вірусу грипу H1N1, зокрема від синдрому Гієна-Барре. Деякі отримали сотні або тисячі доларів. Вісім осіб отримали щонайменше 106 723 доларів. Найвища зафіксована виплата склала 2,2 мільйона доларів.

Перші вакцини проти Covid-19 були ліцензовані в грудні 2020 року, третя — навесні 2021 року. Вони широко рекламуються органами охорони здоров'я США і застосовуються сотнями мільйонів американців.

У Системі звітності про побічні ефекти від вакцин (VAERS), яка допомогла владі визначити, що такі події, як важкий алергічний шок або анафілаксія та міокардит спричинені вакцинами, було зареєстровано історичну кількість побічних ефектів після вакцинації.