ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Десятки тисяч ізраїльтян знову протестують проти плану судової реформи (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

У центрі Тель-Авіва зібралися натовпи людей, які демонструють непокору планам, які вони вважають загрозою існуванню ізраїльської демократії. Вони розмахували біло-блакитними ізраїльськими прапорами, які стали візитною карткою протестів за останні три місяці.

Ці пропозиції дадуть уряду ефективний контроль над призначенням суддів Верховного суду і дозволять парламенту скасовувати багато рішень суду. Вони викликали одну з найбільших внутрішніх криз у новітній історії Ізраїлю.

Суботня демонстрація передує ще одній масовій акції протесту, запланованій у прибережному місті на неділю, що збігається з промовою Нетаньяху на генеральній асамблеї Єврейських федерацій Північної Америки.

Пропозиції уряду щодо реформи обмежать повноваження Верховного суду і нададуть політикам більше повноважень щодо відбору суддів.

Адміністрація Нетаньяху, коаліція між його партією "Лікуд" і ультраправими та ультраортодоксальними єврейськими союзниками, стверджує, що зміни необхідні для відновлення балансу повноважень між законодавцями і судовою системою.

Наступного тижня Ізраїль також відзначить День пам'яті полеглих солдатів і жертв "тероризму", а також 75-річчя країни.

Противники реформи планують ще одну демонстрацію у вівторок у Тель-Авіві напередодні Дня незалежності в середу, а прихильники реформи, як очікується, зберуться в четвер.