ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дві третини професій по всій Америці будуть скорочені через штучний інтелект (ВІДЕО)

Велика Епоха
Відвідувачі фотографуються і взаємодіють із людиноподібним роботом зі штучним інтелектом Engineered Arts Ameca під час виставки споживчої електроніки (CES) у Лас-Вегасі, штат Невада, 5 січня 2022 року. (Patrick T. Fallon/AFP via Getty Images)

Дві третини професій по всій Америці можуть бути частково автоматизовані штучним інтелектом (ШІ), попереджають економісти Goldman Sachs.

У доповіді, опублікованій 5 квітня, економісти Джозеф Бріггс і Девеш Коднані заявили, що нова хвиля систем штучного інтелекту, таких як ChatGPT, може мати "серйозний вплив" на ринки зайнятості в усьому світі. Прогрес у цій технології може спричинити зміни в робочих процесах, унаслідок "автоматизації 300 мільйонів робочих місць із повною зайнятістю".

У рамках своєї доповіді два економісти проаналізували бази даних з докладним описом типів завдань, що виконуються в більш ніж 900 різних професіях, і підрахували, що близько двох третин професій у США "тією чи іншою мірою" піддаються автоматизації за допомогою штучного інтелекту.

Крім того, вони прогнозують, що від чверті до половини обсягу роботи в цих професіях може бути замінено ШІ.

Визнаючи побоювання з приводу передового ШІ та можливої втрати робочих місць, Бріггс і Коднані зазначають, що не вся автоматизована робота обов'язково призведе до звільнень.

"Хоча вплив ШІ на ринок праці, ймовірно, буде значним, більшість робочих місць і галузей лише частково піддаються автоматизації і, таким чином, швидше за все, будуть доповнені, а не замінені ШІ", — пишуть економісти.

Економісти Goldman Sachs вказали на переваги ШІ в бізнесі та суспільстві, як-от підвищення продуктивності та продажів, поліпшення технологічних процесів виробництва в компаніях, а також підвищення якості діагностики пацієнтів у сфері охорони здоров'я.

Це, за їхніми словами, може призвести до збільшення світового ВВП майже на 7 трильйонів доларів.

"Хоча багато чого невідомо про те, як генеративний ШІ вплине на світову економіку і суспільство, і потрібен час, щоб це проявилося, є явні ознаки того, що наслідки можуть бути глибокими", — підсумували економісти.

Остання доповідь з'явилася після того, як 27 березня дослідницька робота (pdf), проведена Університетом Пенсільванії та співробітниками OpenAI, показала, що більшу частину процесів білих комірців у США можна виконувати ефективніше за допомогою системи штучного інтелекту ChatGPT.

Зокрема, це дослідження показало, що приблизно 80 відсотків американських працівників можуть позбутися щонайменше 10 відсотків своїх робочих завдань унаслідок впровадження мовних моделей, таких як ChatGPT.

На тлі перегонів, що зростають, з розробки та впровадження дедалі потужніших систем ШІ багато експертів галузі закликають до підвищеної обережності.