ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Група республіканців закликала Байдена припинити відправляти Україні зброю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент США Джо Байден зустрічається з президентом України Володимиром Зеленським у президентському палаці в Києві, 20 лютого 2023 року. (Ukrainian Presidential Press Office via Getty Images)

Група з 19 законодавців-республіканців закликала адміністрацію Байдена припинити витрачати мільярди доларів на військову допомогу Україні в умовах вторгнення Росії, що триває.

У листі від 20 квітня на ім'я президента Джо Байдена представники Республіканської партії та сенатори поділилися своїми побоюваннями з приводу того, що траєкторія американської допомоги Україні може призвести до подальшої ескалації війни й не має "необхідної стратегічної ясності".

"З кожним новим пакетом допомоги та кожною новою зброєю, що надається Україні, ризик прямого конфлікту [США] з Росією зростає", — заявили вони.

"Нинішня стратегія санкцій і затягування допомоги тільки продовжить конфлікт, що призведе до ескалації та ще більшого насильства. Наша національна та економічна безпека вимагають альтернативи. Нестримна допомога США Україні має бути припинена, і ми будемо рішуче виступати проти всіх майбутніх пакетів допомоги, якщо вони не будуть пов'язані з чіткою дипломатичною стратегією, спрямованою на швидке завершення цієї війни", — написали законодавці.

З моменту початку війни Конгрес схвалив виділення Україні військової, економічної та гуманітарної допомоги на суму понад 113 млрд доларів.

У листі засуджується рішення Байдена спрямувати мільярди доларів на іноземну військову допомогу, тоді як власні збройні сили Америки "атрофуються". Вони звинуватили виконавчу владу у використанні боргу як інструменту для фінансування іноземних воєн "на шкоду американським платникам податків".

19 січня США досягли ліміту технічного боргу в 31,4 трильйона доларів. Міністерство фінансів почало вживати так званих надзвичайних заходів, щоб запобігти дефолту, який може стати першим в історії, за словами міністра фінансів Джанет Єллен.

"Підтримувати іноземний уряд, який історично загруз у корупції, в той час як американський народ страждає від рекордної інфляції та непосильного державного боргу, само по собі безвідповідально", — написали законодавці.

"Є відповідні способи, якими США можуть підтримати український народ... Нашим національним інтересам та інтересам українського народу якнайкраще слугує стимулювання переговорів, що терміново необхідні для врегулювання цього конфлікту", — ідеться у висновку листа. "Ми наполегливо закликаємо Вас виступити за мирні переговори між двома сторонами, поклавши край цьому жахливому конфлікту".

Лист підписали 19 законодавців-республіканців, включно з сенатором Майком Лі, членом палати представників Мейджорі Тейлор Грін, сенатором Джей Ді Венсом, сенатором Рендом Полом і членом палати представників Лореном Бобертом.

Лист надійшов у той момент, коли військові України продовжують готуватися до весняного наступу. Офіційні особи у Вашингтоні стурбовані тим, що Київ може бути не повністю готовим, оскільки в армії закінчуються боєприпаси.

На початку цього тижня Київ нарешті отримав американські зенітно-ракетні комплекси Patriot, які Вашингтон обіцяв відправити в жовтні минулого року.

Ці ракетні системи можуть вражати літаки, крилаті та балістичні ракети малої дальності й забезпечують Україні значне посилення й довгоочікуваний новий щит проти російських авіаударів, що руйнують міста.

За матеріалами The Epoch Times USA

Новини по темі: