ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дружина зниклого в Китаї адвоката попросила допомоги в США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ген Хе, дружина постраждалого китайського адвоката з прав людини Гао Чжишена, виступає перед пресою на Капітолійському пагорбі, 18 січня 2011 року. (Tim Sloan/AFP/Getty Images)

Минуло вже понад п'ять років, а Ген Хе досі не знає, чи живий її чоловік у Китаї.

Її чоловік, Гао Чжишен, відомий адвокат з прав людини, зник безвісти зі свого будинку в північній китайській провінції Шеньсі в серпні 2017 року. На той момент Гао вже зазнавав тортур з боку китайської поліції під час його попередніх зникнень.

Ген була однією зі свідків, які давали свідчення на слуханнях, проведених підкомітетом Комітету у закордонних справах Палати представників 20 квітня, коли Гао виповнилося 59 років.

"Про мого чоловіка не було жодної інформації протягом останніх 2067 днів, що дорівнює приблизно п'яти рокам і восьми місяцям", — сказала Ген в інтерв'ю NTD.

Ген, яка втекла з Китаю до США з двома дітьми 2009 року, сказала, що китайська влада заборонила членам її сім'ї залишати місце проживання в Китаї для пошуку Гао.

Адвокат з прав людини Гао Чжишен. (Verna Yu/AFP/Getty Images)

Під час давання свідчень Ген розповіла про прагнення свого чоловіка побачити, як Китай одного разу стане "вільною, демократичною й конституційною країною", подібною до Сполучених Штатів.

Гао, юрист-самоучка й відданий християнин, тричі номінувався на Нобелівську премію миру. Він почав займатися юридичною практикою 1996 року, захищаючи жертв захоплення земель урядом, сім'ї шахтарів, які домагалися компенсації після того, як їхні близькі загинули внаслідок аварій на вугільних шахтах, а також переслідуваних християн і послідовників Фалуньгун.

До свого зникнення Гао перебував під домашнім арештом, після того, як у серпні 2014 року його звільнили з в'язниці, відбувши 8-річний термін за обвинуваченням у "підбурюванні до підриву державної влади". Звинувачення в підривній діяльності — це загальне звинувачення, яке китайський режим часто використовує проти дисидентів.

Ген підкреслила, що Гао не порушив жодного із законів Китаю, але зазнає переслідувань з боку Комуністичної партії Китаю (КПК).

"Я благаю вас допомогти мені", — сказала Ген членам підкомітету. Вона висловила бажання, щоб співробітники посольства США в Китаї відвідали Гао, й попросила Конгрес США настійно закликати Китай дозволити публічний суд над Гао.

"Якщо цього не вдасться домогтися, то нехай Гао Чжишен зателефонує мені й скаже, що він живий. Просто знати, що він живий, буде достатньо", — сказала Ген під час давання свідчень.

У розмові з NTD Ген додала, що, якщо співробітники посольства США відвідають її сім'ю в Китаї, це буде "потужним" сигналом для КПК.

За матеріалами The Epoch Times USA