ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пекін захоплює землі Антарктики: будує 5-ту базу поблизу Південного полюса (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид зі супутника з накладенням показує райони, які будуть освоюватися новою китайською станцією, що будується, на острові Невимовний, Антарктида, 2 січня 2023 року. (Центр стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS)/Hidden Reach/Maxar Technologies 2023/Handout via REUTERS)

Пекін переживає "найзначніше" розширення своєї присутності в Антарктиді. Нові супутникові знімки показали, що комуністичний режим відновлює будівництво п'ятої полярної станції.

Вашингтонський аналітичний центр вважає, що нова станція, розташована на острові Невимовний у морі Росса, може використовуватися для шпигунства.

"Хоча наземні станції необхідні для зв'язку з науковими супутниками Китаю, число яких зростає, вони можуть підтримувати збір розвідданих", — йдеться в доповіді Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

"Важливо зазначити, що розташування станції може дати їй змогу збирати розвідувальну інформацію в Австралії та Новій Зеландії — союзників США — і збирати телеметричні дані про ракети, що запускаються з нещодавно створених космічних об'єктів в обох країнах".

CSIS стверджує, що Пекін натрапив на великі труднощі у встановленні своєї присутності в Арктиці, і має "більше свободи дій" для освоєння південного полюса.

Хоча США, як і раніше, зберігають домінування на континенті, присутність Пекіна швидко розширюється. Зараз у нього чотири станції: "Велика стіна", "Тайшань", "Куньлунь" і "Чжуншань". Усі вони будуть розширені.

"Обладнання станції "Чжуншань" може бути використане для збору розвідувальної інформації про іноземні збройні сили в Індійському океані, зокрема про спільний військово-морський центр підтримки Дієго-Гарсія. Вона також може відігравати допоміжну роль у спостереженні за військово-морськими силами Індії, що діють у регіоні, які розвиваються".

Комуністична партія Китаю (КПК) стверджує, що її часті експедиції в Антарктику проводять винятково з дослідницькою метою.

Проте Міністерство оборони США заявило, що стратегія КПК полягає в розробці "технологій, об'єктів і наукових досліджень подвійного призначення", спрямованих на підвищення потенціалу Народно-визвольної армії Китаю.

Ці дослідницькі станції також можуть стати опорними позиціями для відповіді Пекіна на американську систему глобального позиціювання — супутникову мережу BeiDou.

Договори про Антарктику під загрозою

Система договорів про Антарктику (САР), створена 1961 року, є ключовою угодою, що регулює міжнародні відносини на континенті. Договір вважається одним із "найуспішніших комплексів міжнародних угод", оскільки він спирається на добру волю і мирне співробітництво між країнами.

У 1983 році КПК ратифікувала договір, і відтоді вона неухильно розширює свою присутність, рибальський флот і дослідницькі експедиції на континенті.

У 2022 році на засіданні Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (АНТКОМ) Росія і Китай знову заблокували пропозицію про створення нової охоронної зони в цьому районі.

"Це дивна політизація науки", — сказав Тоні Пресс, колишній член комісії CCAMLR, в інтерв'ю журналу Scientific American.

Делегація США також була налаштована критично.

"Відверто кажучи, зараз це стримує прогрес. Країни, що віддають пріоритет своїм індивідуальним потребам, послабили нашу здатність досягти загальних природоохоронних цілей, на яких був заснований цей орган".

За матеріалами The Epoch Times USA