ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишній керівник Audi визнав себе винним у шахрайстві (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вольфганг Гатц і троє інших співробітників Audi, які також нібито зіграли певну роль у скандалі, також постали перед судом (CHRISTOF STACHE/POOL/AFP через Getty Images)

Колишній директор дочірніх компаній Volkswagen Audi і Porsche, якого судять у Німеччині у справі "дизельгейту", зізнався у вівторок, що встановив програмне забезпечення для фальсифікації даних про викиди шкідливих газів.

Він визнав себе винним у висунутих звинуваченнях і отримав пом'якшений вирок в рамках угоди з судом. Це правда, що він і двоє інших співробітників встановили заборонене програмне забезпечення, пояснив адвокат цього колишнього керівника в регіональному суді Мюнхена.

У судовому процесі, який розпочався два з половиною роки тому і є першим у Німеччині розглядом справи "дизельгейту" в кримінальному суді, головним обвинуваченим є 60-річний колишній керівник Audi Руперт Штадлер. Досі він заперечував будь-яку відповідальність за махінації з двигунами. За словами головуючого судді Штефана Вайкерта, зізнання пана Гатца є "поворотним моментом" у судовому процесі, пише Stern.

Зізнання в обмін на пом'якшення вироку

Визнання вини має дозволити йому скоротити термін ув'язнення до десяти років. Мюнхенський суд запропонував умовне покарання в обмін на зізнання.

Пан Хац знав про незаконність у Німеччині пристрою, який він допомагав встановлювати в двигуни Volkswagen, заявив у вівторок його адвокат. За його словами, його клієнт "усвідомлював і приймав цю незаконність". У випадку пана Хаца суд і захист рекомендували умовний термін ув'язнення від 18 до 24 місяців і штраф у розмірі 400 000 євро. Але обвинувачення все ще виступає проти такого рішення через запізнілий характер зізнання. Якщо він визнає свою провину, колишній бос Audi також може отримати умовний термін ув'язнення від 18 до 24 місяців. Його справа має бути розглянута на закритому засіданні у вівторок у другій половині дня. Руперта Штадлера звинувачують у "шахрайстві", "видачі фальшивих сертифікатів" і "неправдивій рекламі".

Інший зізнавшийся інженер Audi, Джованні Паміо, у вівторок отримав умовний термін ув'язнення від 18 до 24 місяців і повинен буде сплатити штраф у розмірі 50 000 євро.

Автомобілі менше забруднюють довкілля, ніж насправді

У вересні 2015 року автомобільний гігант Volkswagen визнав, що встановив в 11 мільйонах автомобілів своїх брендів пристрої, які під час лабораторних тестів показували, що вони менше забруднюють навколишнє середовище, ніж були насправді.

"Дизельгейт" спричинив глобальний скандал і завдав серйозної шкоди репутації німецького автопрому.