ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Париж, Київ, країни Балтії стривожені після заяви китайського посла про суверенітет України (ВІДЕО)

Велика Епоха
Посол Китаю Лу Шайє. (Sean Kilpatrick/The Canadian Press)

Франція, Україна і балтійські країни Естонія, Латвія і Литва висловили невдоволення після того, як посол Китаю в Парижі поставив під сумнів суверенітет колишніх радянських країн, таких як Україна.

Відповідаючи на запитання про свою позицію щодо того, чи є Крим частиною України, чи ні, посол Китаю Лу Шайє в інтерв'ю, показаному по французькому телебаченню в п'ятницю, сказав, що історично він був частиною Росії і був запропонований Україні колишнім радянським лідером Микитою Хрущовим.

"Ці країни колишнього СРСР не мають фактичного статусу в міжнародному праві, тому що немає міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній суверенний статус", — додав Шайє.

Франція відповіла в неділю, заявивши про свою "повну солідарність" з усіма постраждалими союзними країнами, які, за її словами, здобули свою незалежність "після десятиліть гноблення".

"Що стосується конкретно України, то вона була міжнародно визнана в кордонах, що включають Крим, 1991 року всім міжнародним співтовариством, включно з Китаєм", — сказав представник міністерства закордонних справ.

Прессекретар додав, що Китай повинен буде прояснити, чи відображають ці коментарі його позицію чи ні.

Три країни Балтії та Україна, які раніше входили до складу Радянського Союзу, відреагували так само як і Франція.

"Дивно чути абсурдну версію "історії Криму" від представника країни, яка скрупульозно ставиться до своєї тисячолітньої історії", — написав у Twitter Михайло Подоляк, старший помічник президента України.