ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В'єтнам протестує проти односторонньої заборони Китаю на рибну ловлю в Південнокитайському морі

Велика Епоха
Співробітники берегової охорони Філіппін оглядають кілька кораблів, які ймовірно є суднами китайської міліції, на мілині Сабіна в Південнокитайському морі, 27 квітня 2021 року. (Philippine Coast Guard/File/Handout via Reuters)

В'єтнам звинуватив Китай у порушенні свого суверенітету, оскільки Пекін ввів односторонню річну заборону на рибальство в Південнокитайському морі. Це знову привернуло увагу міжнародної громадськості до вод, щодо яких давно сперечаються уряди восьми країн.

З 1999 року китайський комуністичний режим щорічно вводить сезонні заборони на рибальство в Південнокитайському морі, які часто заперечуються сусідніми країнами, такими як В'єтнам. Заборона діятиме з 1 травня до 16 серпня цього року, щоб сприяти сталому рибальству і поліпшенню морської екології, заявила китайська влада.

Заборона поширюється на 200 морських миль виключної економічної зони (ВЕЗ) В'єтнаму і частини спірних Парасельських островів, на суверенітет над якими претендують Китайська Народна Республіка (КНР), Китайська Республіка (Тайвань) і В'єтнам.

Протягом багатьох років рибалки в країнах Південнокитайського моря, а також в інших морях критикували китайські риболовецькі судна за незаконний промисел за межами китайських вод, виснаження місцевих рибних запасів і заподіювання шкоди середовищу існування в океані.

Протестувальниця біля консульства Китаю у фінансовому районі Макаті, Маніла, Філіппіни, 12 червня 2019 року. (Aaron Favila/AP)

Прессекретар Міністерства закордонних справ В'єтнаму Доан Кхак В'єт заявив 20 квітня на черговій пресконференції: "Так звана заборона на рибний вилов порушує суверенітет В'єтнаму над архіпелагом Хоанг Са (Парасельські острови), його суверенітет і юрисдикцію над морями та винятковими економічними зонами".

В'єтнам закликав Китай поважати суверенітет В'єтнаму і "не ускладнювати ситуацію".

Південнокитайське море багате на ресурси. Китай стверджує, що володіє винятковими правами на понад 80 відсотків акваторії Південнокитайського моря — це територія площею 1,4 мільйона квадратних миль у Тихому океані, яка містить до 22 мільярдів барелів нафти й 290 трильйонів кубічних футів природного газу.

Тим часом китайський режим посилив агресію в Південнокитайському морі щодо інших країн Південно-Східної Азії, включно з В'єтнамом з 2019 року.

За матеріалами The Epoch Times USA