ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай прискорює ядерне озброєння "без будь-якої прозорості" — глава НАТО (ВІДЕО)

Велика Епоха
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг бере участь у 18-й щорічній конференції НАТО з контролю над озброєннями, роззброєння і нерозповсюдження зброї масового знищення, Вашингтон, 18 квітня 2023 року. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

Комуністичний режим Китаю стрімко нарощує свій ядерний потенціал без видимої турботи про безпеку світу і самого себе, вважає головний дипломат НАТО.

За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, режим не зважає на міжнародні норми й закони, що стосуються розповсюдження ядерної зброї, і не буде чесним із міжнародною спільнотою щодо масштабів своєї ядерної експансії.

"Китай швидко нарощує свій ядерний арсенал без будь-якої прозорості щодо своїх можливостей", — заявив Столтенберг 18 квітня на 18-й щорічній конференції НАТО з контролю над озброєннями, нерозповсюдження та роззброєння.

"Ми повинні протидіяти зусиллям, які здатні підірвати наявну структуру нерозповсюдження, включно з договором про постачання ядерної зброї".

Китайська комуністична партія (КПК), яка править Китаєм як однопартійною державою, вже давно відмовляється брати участь у переговорах з контролю над озброєннями. Якщо раніше цю відмову міжнародна спільнота сприймала з деяким роздратуванням, то раптове прагнення режиму стати світовим лідером за ядерним арсеналом викликало загальну тривогу.

Згідно зі звітами Пентагону, режим отримає 1000 одиниць ядерної зброї до 2030 року і 1500 одиниць до 2035 року. Крім того, зараз у режиму більше пускових установок для міжконтинентальних балістичних ракет наземного базування, ніж у Сполучених Штатів.

Столтенберг заявив, що Китай є частиною ширшого руху авторитарних держав, включно з Росією, Іраном і Північною Кореєю, які прагнуть дестабілізувати міжнародну спільноту через поширення ядерної зброї.

Для цього, за його словами, НАТО необхідно дати відсіч таким загрозам, одночасно взаємодіючи з Пекіном, щоб посадити його за стіл переговорів.

"Бувши глобальною державою, Китай має глобальні обов'язки. І Пекін теж виграє від підвищення прозорості, передбачуваності та безпеки угод з контролю над озброєннями", — сказав Столтенберг.

"У більш довгостроковій перспективі нам необхідно переосмислити й адаптувати наш підхід до більш небезпечного і конкурентного світу", — додав він. "Це означає взаємодію з Китаєм".

Столтенберг сказав, що НАТО є унікальним засобом для проведення переговорів із КПК щодо контролю над озброєннями й нерозповсюдження, і що такі угоди будуть "взаємовигідні" як для Китаю, так і для НАТО.

Він підкреслив, що в стратегічній концепції альянсу Китай не розглядається як ворог, хоча він визнав, що "Китай кидає деякі виклики нашим інтересам, цінностям НАТО і нашій безпеці".

За словами Столтенберга, взаємодіючи, зміцнюючи довіру і змінюючи поведінку для підвищення взаємної безпеки Китаю і НАТО, держави можуть виробити "інший підхід" для епохи, що характеризується підвищеною нестабільністю і непередбачуваними новими технологіями.

Нові технології, включно зі штучним інтелектом, збільшують загрозу, що надходить від КПК, заявила заступник держсекретаря США Венді Шерман на тому ж заході.

"За всіх чудес, які відбуваються внаслідок швидкого прогресу в галузі інновацій та винаходів, за всіх хвилювань, спричинених розвитком подій, які ми поки що не можемо осягнути, передбачити або уявити, у сфері контролю над озброєннями ці стрибки вперед приносять новий ступінь страху й невизначеності поряд з обіцянками", — сказала Шерман.

З огляду на це, Шерман сказала, що Сполучені Штати "не прагнуть до конфлікту", але їх насторожує прагнення Пекіна підірвати й витіснити міжнародний порядок.

"[Китай], як заявили Сполучені Штати, є єдиною країною, здатною змінити заснований на правилах міжнародний порядок, що, на нашу думку, і має намір зробити [лідер КПК] Сі Цзіньпін", — сказала Шерман.