ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай не хоче миру в Україні, попереджає президент Чехії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Петр Павел. (Скриншот)

Китаю не можна довіряти роль посередника у встановленні миру між Росією та Україною, попереджає президент Чехії Петр Павел, заявляючи Politico, що Пекіну вигідне затягування війни.

Його коментарі прозвучали в той час, коли Китай намагається позиціюувати себе як миротворця. І хоча більшість західних союзників скептично поставилися до китайської "дорожньої карти з припинення конфлікту", деякі країни, як-от Франція, наполягають на тому, що Китай може зіграти важливу роль у мирних переговорах.

Однак Павел, колишній генерал і високопоставлений керівник НАТО, був однозначний. Коли справа доходить до України, стверджує він, Китай хоче кращого тільки для себе.

"Я вважаю, що в інтересах Китаю продовжити статус-кво, — сказав Павел, — тому що він може змусити Росію піти на низку поступок".

Пекін може отримати від Москви дешеву нафту, газ та інші ресурси в обмін на партнерство "без обмежень". "Для Китаю також добре, що Захід, можливо, стає трохи слабшим, підтримуючи Україну", — додав він.

Зауваження Павла виявилися пророчими. Лише за кілька годин після його попередження посол Китаю у Франції заявив, що колишні радянські республіки не мають "ефективного статусу" в міжнародному праві — так пролунала його відповідь на запитання про приналежність Криму Україні.

Хоча Пекін у понеділок дистанціювався від цих висловлювань, інцидент підігрів палкі розмови про те, чи може Китай допомогти встановити мир в Україні.

Павел, який вступив на посаду президента минулого місяця, сказав, що Пекін використовує війну для вилучення уроків.

"Вони уважно стежать за тим, що робить Росія і як реагує Захід", — сказав чеський президент.

За словами колишнього генерала, союзники повинні приділяти більше уваги своєму військовому потенціалу й забезпеченню високої боєготовності. І вони мають бути впевнені, що прості громадяни згодні з тим, що Європа приділяє більше уваги обороні.

"Що я вважаю вкрай важливим, так це пояснити цю нову реальність нашим власним громадянам", — сказав Павел.

"Ми не можемо зробити нашою стратегією надії на мир, — сказав президент, — тому нам справді потрібно бути готовими до будь-яких непередбачуваних обставин, які зараз дуже й дуже реалістичні".