ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Опубліковано найдетальніші зображення супутника Марса (ВІДЕО)

Велика Епоха
Зображення, що показує, як Деймос обертається навколо Марса

Найдетальніші зображення супутника Марса Деймоса було представлено після того, як зонд пролетів лише за 100 км від його поверхні.

"Безпрецедентні" знімки з високою роздільною здатністю, зроблені космічним агентством ОАЕ під час серії прольотів, містять погляд на області, які ніколи раніше не спостерігалися з такою деталізацією.

Місяць, який НАСА називає "маленьким і горбистим", облітає Марс за 30 годин, а його довжина становить лише 15 км.

ОАЕ входять до числа країн, включно з Китаєм, США та коаліцією європейських країн, які останніми роками планують або запускають дослідницькі місії на Марс.

Зображення Деймоса з марсіанської місії Емірейтс

У Марса є два місяці, включно з більшим Фобосом, але знання вчених про них обмежені.

Дослідники сподіваються, що знімки, поряд з іншими даними, зібраними зондом, включно з ультрафіолетовим спостереженням скелястого оголення та оцінкою температури його поверхні, допоможуть краще зрозуміти місяці та Марс загалом.

Хесса Аль Матруші, науковий керівник EMM, сказала, що результати дослідження спростовують давню теорію про те, що Фобос і Деймос спочатку були астероїдами, захопленими гравітаційними силами Марса. Їхні характеристики вказують на планетарне походження.

Вона сказала: "Те, як саме вони опинилися на своїх нинішніх орбітах, також є активною галуззю дослідження, й тому будь-яка нова інформація, яку ми можемо отримати про ці два місяці, особливо про Деймос, який рідко спостерігається, може відкрити нове розуміння супутників Марса".