ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кількість загиблих у Кенії від культу голоду досягла 67 (ВІДЕО)

Велика Епоха
Є побоювання, що можуть бути виявлені інші тіла (Скриншот)

Посеред лісу недалеко від узбережжя Кенії купи свіжої землі, увінчані розп'яттями, очікують на увагу судово-медичних експертів.

Наразі розкопано близько 14 масових поховань, і Хусейн Халід провів останні чотири дні, спостерігаючи за ексгумацією десятків тіл.

"Сморід стоїть нестерпний", — каже він.

Загиблі, яких зараз налічується близько 67 осіб, імовірно, були членами Міжнародної церкви "Блага вість". Вважається, що їх переконували морити себе голодом, щоб потрапити на небеса перед кінцем світу.

Пан Халід керує правозахисною організацією "Хакі Африка", яка наприкінці минулого тижня, отримавши інформацію від місцевих жителів, направила представників влади до місця поховання.

Наразі ексгумовано 39 тіл, але поліція стверджує, що загалом загинули 67 осіб, оскільки деякі померли під час надання медичної допомоги.

Остаточне число загиблих може бути набагато більшим, оскільки Червоний Хрест заявив, що 112 осіб вважаються зниклими безвісти.

За оцінками пана Халіда, в цьому районі налічується близько 60 місць масових поховань, і тільки п'ята частина з них була обстежена.

За даними поліції, наразі знайдено 29 тих, хто вижив, але, схоже, не всі з них хотіли бути врятованими, настільки вони були переконані в тому, що їм говорили про кінець світу.

Кенія — глибоко релігійна країна, 85% населення якої сповідують християнство.

Президент Вільям Руто, який сам є побожною людиною, назвав главу Міжнародної церкви "Добра звістка" пастора Макензі Нтенге людиною, яка "не належить до жодної релігії".

Міністр внутрішніх справ Кітуре Кіндікі назвав подію "масовим вбивством".

Минулого місяця пану Нтенге висунули звинувачення у зв'язку із загибеллю двох дітей, батьки яких приєдналися до його церкви. Його було звільнено під заставу, але зараз він знову перебуває під вартою в поліції.

Теолог і психолог доктор Джеймс Кіпсанг Барнгетуні розповів Бі-Бі-Сі, що в Кенії існує проблема "розростання" безлічі маленьких церков, які не регулюються належним чином.

Він сказав, що недобросовісні лідери здатні промивати людям мізки й користуватися їхнім бажанням знайти розв’язання своїх проблем.