ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Іспанії починається тиждень виняткової спеки

Велика Епоха
На пляжі Барселонета, Барселона, Іспанія. (JOSEP LAGO/AFP via Getty Images)

Цього тижня в Іспанії встановиться виняткова для цієї пори року спека. Країна переживає тривалу посуху з катастрофічними наслідками для сільського господарства.

За даними Іспанського метеорологічного агентства (Aemet), температура перевищить 30°C у вівторок і середу на більшій частині півдня країни, з можливим піком у 35°C в Андалусії, а також у регіонах Валенсія та Мурсія на узбережжі Середземного моря.

Потім температура продовжить зростати й досягне 35°C у четвер і п'ятницю в південній половині країни й в долині Ебро (північний схід). А в долині Гвадалквівір в Андалусії очікується до 40°C.

За даними Aemet, температура повітря цього тижня буде в середньому на 6-10°C вищою за сезонну норму. Але в деяких місцях навіть на 15-20 градусів вищою за нормальні значення, повідомив прессекретар агентства Рубен дель Кампо.

Іспанія переживає надзвичайно спекотну й суху весну. Каталонія (північний схід) стикається з найсильнішою посухою за останні десятиліття.

За даними місцевої влади, через відсутність опадів водосховища, в яких зберігається дощова вода для використання в посушливі місяці, заповнені лише на чверть. В останні тижні багато фермерів були змушені відмовитися від посіву.

За матеріалами The Epoch Times