ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Випущено першу ляльку Барбі із синдромом Дауна (ВІДЕО)

Велика Епоха
Скульптура обличчя й тіла ляльки розроблена таким чином, щоб більшою мірою ілюструвати жінок із синдромом Дауна. (Джейсон Тідвелл/ Mattel)

Барбі випускає свою першу ляльку з синдромом Дауна в спробі допомогти більшій кількості дітей знайти іграшку, яка буде їх уособлювати.

Керівники компанії Mattel заявили, що хотіли випустити ляльку, щоб "усі діти змогли побачити себе в Барбі". Щоб випустити товар на ринок, вони співпрацювали з Національним товариством синдрому Дауна (NDSS) у США.

Цей крок привітали благодійні організації, а Керол Бойс, виконавчий директор Асоціації синдрому Дауна Великої Британії, сказала: "Діти в нашій спільноті зможуть грати з лялькою, яка представляє їх самих".

Еллі Голдштейн, британська модель із синдромом Дауна, яка знялася в кампанії з новою Барбі, сказала, що вона "така щаслива" побачити нову ляльку. Вона додала: "Для мене важлива різноманітність, оскільки люди повинні бачити більше таких, як я, а не ховатися".

Компанія Mattel заявила, що консультувалася з NDSS і медичними фахівцями, щоб проаналізувати процес розроблення дизайну, і ввела нову форму обличчя й тіла, щоб наочніше показати жінок із синдромом Дауна, включно з коротшою фігурою та довшим торсом.

Відповідно до рекомендацій NDSS, рожевий кулон на шиї ляльки з трьома шевронами, спрямованими вгору, представляє три копії 21-ї хромосоми, яка є генетичним матеріалом, який обумовлює характеристики, пов'язані з цим захворюванням.

Лялька буде доступна для попереднього замовлення з вівторка в магазині іграшок Smyths. Вона є частиною лінії Barbie Fashionistas, яку було запущено 2022 року. У ній також представлені Барбі з протезом ноги, Барбі, яка користується інвалідним кріслом, і ляльки-чоловіки, худіші та менш мускулисті.

Останніми роками компанія Mattel випустила більш інклюзивні лінії Барбі, включно з однією, натхненною реальними жінками, які перевернули суспільні норми.

"Ця Барбі слугує нагадуванням про те, що ми ніколи не повинні недооцінювати силу представництва. Це величезний крок уперед для інклюзії та момент, який ми святкуємо".

На сукні ляльки з пишними рукавами зображені метелики, а також жовтий та синій кольори — символи, що асоціюються з синдромом Дауна.