ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна запускає технологічний кластер для підвищення свого військового потенціалу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Безпілотна система "Акула" на виставці, що демонструє деякі з українських технологій, які використовуються на полі бою, Київ, 26 квітня 2023 року. (AP Photo/Hanna Arhirova)

У середу український уряд виступив з новою ініціативою, покликаною впорядкувати й стимулювати інновації в галузі розробки безпілотників та інших технологій, що мають вирішальне значення у війні з Росією.

У рамках ініціативи, що отримала назву BRAVE1, уряд сподівається об'єднати державних, військових і приватних розробників, які працюють над питаннями оборони, у технологічний кластер, що дасть Україні перевагу на полі бою.

"З огляду на ворога, який перебуває поруч із нами, та його масштаби, нам безумовно потрібно розвивати військові технології, щоб ми могли захистити себе", — сказав Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, цитує AP News.

Федоров повідомив агентству Ассошіейтед Прес до офіційного оголошення в середу, що уряд виділив понад 100 мільйонів гривень (близько 2,7 мільйона доларів) на фінансування проєктів, які потенційно можуть допомогти Україні перемогти в 14-місячній війні.

"Зараз на полі бою багато молодих людей, які можуть працювати з технологіями,і вони їм потрібні", — сказав він.

Міністр оборони Олексій Резніков сказав, що Україна прагне незалежності у своєму військовому потенціалі, і BRAVE1 може стати кроком до досягнення цієї мети. Минулого тижня Резніков зустрівся в Німеччині з керівниками оборонних відомств з усього світу, щоб скоординувати додаткову військову допомогу Україні.

"Ми не повинні залежати від вільної волі наших партнерів", — сказав він. "Ми повинні вкладати ресурси в нашу незалежність, щоб ми могли захищатися самостійно".