ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Археологи в Перу знайшли тисячолітню мумію підлітка (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

Перуанські археологи розкопали в понеділок на околиці сучасної столиці мумію віком понад 1000 років, що стало останнім відкриттям, яке датується ще доінкськими часами.

Мумія, ймовірно, була підлітком і знайдена в підземній гробниці, загорнута в похоронний згорток, разом з керамікою і мотузкою, а також шматочками шкіри і волосся.

За словами археолога Йоміри Хуаман, відповідальної за дослідницький проект Кахамаркільї, пов'язаний з Національним університетом мера Сан-Маркоса, мумія підлітка була знайдена в "хорошому стані збереження".

Хоча Перу найбільше відома завдяки королівській резиденції інків Мачу-Пікчу на вершині гори, вона була домівкою для різних доіспанських культур, які процвітали протягом століть до того, як імперія інків прийшла до влади, головним чином уздовж центрального узбережжя країни та в Андах.

Підліток жив між 1100 і 1200 роками тому і, можливо, належав до культур Ліма або Ічма. Мумію було знайдено приблизно за 200 метрів від місця, де була знайдена перша мумія Кахамаркільї, пояснив Хуаман, посилаючись на іншу мумію, знайдену неподалік минулого року.

На цьому археологічному об'єкті також були знайдені останки восьми дітей і 12 дорослих, яких, імовірно, принесли в жертву близько 800-1200 років тому.

Розлогий комплекс Кахамаркільї містить руїни чотирьох пірамід та інших споруд, таких як стіни, викладені у вигляді лабіринту. Це друге за величиною місто з глиняної цегли в Перу після Чан-Чан на півночі Андської країни.

Кахамаркілья, ймовірно, була окупована людьми з узбережжя та Андського нагір'я, вважає Хуаман. Розташоване в запиленій місцевості приблизно за 20 км від Ліми, це місце вважалося процвітаючим торговим центром.