ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ед Ширан дає свідчення за позовом про авторське право на музику (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ед Ширан йде до федерального суду Мангеттену в Нью-Йорку, 25 квітня 2023 року. (Brittainy Newman/AP Photo)

Ед Ширан виступив у вівторок у залі суду Нью-Йорка, щоб спростувати звинувачення в тому, що його хіт "Thinking Out Loud" скопійовано з класичного соулу Марвіна Гея "Let's Get It On".

32-річного Ширана викликали для надання свідчень у цивільному процесі спадкоємці Еда Таунсенда, співавтора Гея. Сім'я звинуватила англійську зірку в порушенні їхніх авторських прав, стверджуючи, що його хіт 2014 року має "разючу схожість" і "явні спільні елементи" зі знаменитим треком Гея.

Ширан, одягнений у темний костюм і краватку, був непохитний, стверджуючи, що придумав пісню сам. Часом його свідчення були суперечливими, оскільки під час перехресного допиту він сперечався з адвокатом позивача, Кейшею Райс.

Адвокат Ширана, Ілін Фаркас, наполягала на тому, що він і його співавторка, Емі Водж, написали свою пісню незалежно і не крали її в Таунсенда і Гея.

Вона сказала, що вони "створили цю проникливу пісню, не копіюючи "Let's Get It On"".

Акордова прогресія та основні елементи в пісні Ширана часто використовуються і не з'явилися вперше в "Let's Get It On", сказала його адвокат.

Пісня "Let's Get It On" звучала в незліченних фільмах і рекламних роликах і набрала сотні мільйонів прослуховувань з моменту свого виходу 1973 року. У 2016 році пісня "Thinking Out Loud" отримала премію "Греммі" як пісня року.

Позов було подано у 2017 році. Очікується, що судовий розгляд триватиме до двох тижнів.

"Я думаю, що містер Ширан — великий артист із великим майбутнім", — сказала Кетрін Таунсенд Гріффін у своїх свідченнях, додавши, що не хотіла, щоб справа дійшла до такої стадії. "Але я повинна захистити спадщину мого батька".