ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великобританія заблокувала угоду Microsoft з Activision на $69 млрд (ВІДЕО)

Велика Епоха

Великобританія заблокує придбання компанією Microsoft виробника "Call of Duty" Activision Blizzard за 69 мільярдів доларів через побоювання, що це перешкоджатиме конкуренції в хмарних іграх, що завдасть несподіваного удару по найбільшій в історії угоді в ігровій індустрії.

Антимонопольний регулятор країни заявив у середу, що зобов'язання Microsoft запропонувати доступ до багатомільярдної франшизи Activision "Call of Duty" провідним хмарним ігровим платформам не зможе ефективно усунути його занепокоєння.

Президент Microsoft Бред Сміт заявив у своїй заяві, що компанія залишається повністю прихильною до придбання і буде оскаржувати це рішення, в той час, як Activision заявила, що буде "агресивно працювати" з Microsoft, щоб скасувати це рішення.

Генеральний директор Activision Боббі Котік (Bobby Kotick) сказав співробітникам, що це "не та новина, яку ми хотіли, але це ще далеко не остаточне слово в цій угоді".

Акції Activision, яка також випускає "Candy Crush", "Overwatch" і "World of Warcraft", впали майже на 12% до $76,65, віддалившись від запропонованої Microsoft ціни в $95 за акцію. Якщо збитки продовжуватимуться, видавець відеоігор може втратити майже 8 мільярдів доларів ринкової вартості.

Ігрова компанія також повідомила про квартальні результати в середу, на день раніше запланованого терміну, перевершивши оцінки квартальних замовлень, хоча це, схоже, мало зменшило занепокоєння інвесторів з приводу виходу Британії.

Акції Microsoft зросли до найвищого рівня за останній рік, через день після того, як виробник програмного забезпечення Office перевершив очікування щодо квартального доходу і прибутку.

У січні 2022 року компанія оголосила про покупку Activision, щоб посилити свою вогневу міць на ринку відеоігор, де лідирують Tencent і Sony.

Угода з Activision є найбільшою угодою за участю технологічних компаній, яку заблокувало Управління з питань конкуренції та ринків (CMA), і є останньою ознакою того, що британський наглядовий орган готовий взятися за великі технології після того, як у 2021 році заблокував придбання компанії Giphy власником Facebook Meta.

"Хмарні ігри швидко зростають і мають потенціал змінити ігри... звільняючи людей від необхідності покладатися на дорогі консолі та ігрові ПК і надаючи їм більший вибір щодо того, як і де вони грають в ігри, - сказав голова панелі CMA Мартін Коулман.