ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Штраф 300 млн доларів виплатить американська компанія за співпрацю з Huawei (ВІДЕО)

Велика Епоха
Людина стоїть у локації компанії Huawei під час Всесвітньої конференції зі штучного інтелекту в Шанхаї, 1 вересня 2022 року. (Aly Song/Reuters)

Компанія Seagate Technology Holdings PLC погодилася виплатити штраф у розмірі 300 мільйонів доларів за постачання жорстких дисків на суму понад 1,1 мільярда доларів китайській компанії Huawei в порушення американських законів про експортний контроль, повідомило Міністерство торгівлі США.

Seagate продавала диски компанії Huawei в період із серпня 2020 року до вересня 2021 року, попри ухвалене в серпні 2020 року правило, яке обмежувало продаж китайській компанії деяких іноземних товарів, виготовлених із використанням американських технологій.

Заборона Вашингтона спрямована на те, щоб приховати від Китаю складні технології, які можуть сприяти порушенням прав людини, підтримувати збройні сили КПК або іншим чином загрожувати безпеці США.

Компанія Seagate поставила 7,4 мільйона дисків компанії Huawei приблизно протягом року після набуття чинності правила і стала єдиним постачальником жорстких дисків для Huawei, повідомило Міністерство торгівлі 19 квітня.

Два інших основних постачальники жорстких дисків припинили постачання Huawei після набуття чинності новим правилом у 2020 році, повідомили в міністерстві. Йдеться про Western Digital Corp. і Toshiba Corp., повідомив Комітет із торгівлі в Сенаті США.

Позиція компанії Seagate полягала в тому, що вона вважала, що її диски не підпадали під дію правил експортного контролю США, переважно тому, що вони не були прямим продуктом американського виробництва.

"Хоча ми вважали, що дотримувалися всіх відповідних законів про експортний контроль під час продажу жорстких дисків, про які йдеться, ми вирішили, що... врегулювання цього питання — найкращий варіант дій", — йдеться в заяві генерального директора компанії Seagate Дейва Мослі.

У постанові, опублікованій у середу, уряд заявив, що компанія Seagate неправильно витлумачила правило про іноземну продукцію, вважаючи, що оцінюється тільки остання стадія виробничого процесу, а не весь його цикл.