ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іран зобов'язав США виплатити 312,9 млн доларів як компенсацію за атаки ІДІЛ (ВІДЕО)

Велика Епоха
Іран зобов'язав США виплатити 312,9 млн доларів як компенсацію за атаки ІДІЛ (ВІДЕО)

Суд у Тегерані в середу ухвалив, що США мають виплатити 312,9 млн доларів як компенсацію шкоди сім'ям жертв терактів ІДІЛ 2017 року, унаслідок яких загинуло щонайменше 17 осіб.

У заяві відділу міжнародних справ і прав людини іранської судової системи йдеться, що рішення ухвалили у відповідь на скарги, подані сім'ями трьох жертв.

Подвійні атаки 7 червня 2017 року були спрямовані на будівлю іранського парламенту в центрі Тегерана і мавзолей колишнього верховного лідера аятоли Хомейні на південь від Тегерана.

Окремі групи озброєних нападників застосували вогнепальну зброю і вибухівку по двох культових будівлях в іранській столиці, унаслідок чого щонайменше 17 людей загинули і 50 дістали поранення.

Терористичне угрупування "Талібан" взяло на себе відповідальність за подвійні напади, одні з найсмертоносніших в Ірані з часів революції 1979 року.

В іранській заяві названо дев'ять американських чиновників і установ, які повинні виплатити компенсації сім'ям загиблих.

Згідно з рішенням суду, $9,95 млн мають бути виплачені як матеріальні збитки, а також $104 млн і $199 млн відповідно за моральні та штрафні збитки, що в сумі становить $312,9 млн.

Серед відповідачів, названих у вироку, - уряд США, колишні президенти Барак Обама і Джордж Буш-молодший, Центральне командування США ("CENTCOM"), колишній командувач "CENTCOM" Томмі Френкс, Центральне розвідувальне управління (ЦРУ), компанії "Lockheed Martin" і "American Airlines Group".

У рішенні звинувачуються США за "фундаментальну роль", яку вони відіграли в "організації та керівництві терористичними групами", новини, опубліковані в американських ЗМІ, а також книги і промови американських офіційних осіб, в яких йдеться про роль ЦРУ у "створенні терористичних груп", в тому числі Даеш/ІДІЛ.

Згідно із заявою, вирок був винесений у відповідь на кілька наказів, виданих американськими судами, які звинувачують Тегеран у "терористичних" нападах і захопленні іранських активів.

Вирок суду з'явився на тлі посилення напруженості у відносинах між Тегераном і Вашингтоном через протистояння щодо ядерної угоди, а також через зростаючі зв'язки Ірану з Росією і Китаєм.