ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Apple, Nike і Disney потрапили під прес Конгресу через зв'язки з Китаєм (ВІДЕО)

Велика Епоха
Нові iPhone 14 у вітрині магазину Apple у Вухані, Китай, 16 вересня 2022 року. (Getty Images)

Найбільші американські бренди, включно з Apple, Nike і Disney, перебувають під тиском Конгресу США.

2 травня два провідні конгресмени висунули вимогу до модних брендів підтвердити, що їхні ланцюжки постачань не заплямовані рабською працею в Китаї, оскільки використання примусової праці в регіоні Сіньцзян суперечить американському законодавству.

У статті Financial Times від 3 травня Apple була названа "китайською компанією", зважаючи на її сильну залежність від китайської робочої сили й споживачів. У Apple 54 магазини в Китаї, а її головний виконавчий директор Тім Кук вважає "симбіотичним" розвиток Apple пліч-о-пліч із цією країною.

"Після укладення секретної угоди у 2016 році про інвестування 275 млрд доларів в економіку, робочу силу й технологічні можливості Китаю iPhone став бестселером", — йдеться в статті. "Насправді, Apple зараз є китайською компанією тією ж мірою, що й американською".

Автор наголосив на складності виведення Apple з Китаю шляхом перенесення виробництва в інші країни. "Навіть невеликі переміщення загрожують відповідними заходами з боку китайських владик, які можуть налаштувати споживачів проти продукції Apple".

Водночас усвідомлюючи загрози з боку Комуністичної партії Китаю (КПК), менеджери Apple роблять саме це — переносять виробничі потужності до менш спірних країн, таких як Індія, В'єтнам, Малайзія та Ірландія.

Минулого місяця Майк Галлахер, який очолює спеціальний комітет Палати представників з китайської комуністичної партії, сказав агентству Bloomberg, що в майбутньому Apple і Disney зіткнутися з неминучим економічним від'єднанням від Китаю.

Пов'язані з Китаєм компанії, що мають клієнтські бази в США, включно з Huawei, TikTok, Shein, Temu, Zoom і Binance, також дистанціюються від Китаю або шукають лазівки.

Модні компанії мають відповісти на запитання про те, чи застосовують вони матеріали, виготовлені з використанням рабської праці в Сіньцзяні. На думку законодавців, якщо компанії не можуть довести, що їхні ланцюжки постачання у регіоні бездоганно чисті, вони порушують закон.

Критики зазнала і The Walt Disney Company. У 2020 році сенатор Марко Рубіо написав відкритого листа, підписаного Галлахером та іншими законодавцями, у якому звинувачував медіаконгломерат у явній співпраці з КПК, зокрема й у зніманні частини фільму "Мулан" у Сіньцзяні. Попри геноцид, що триває, Disney, вочевидь, співпрацював з відділами пропаганди й безпеки КПК.

У листі з проханням надати додаткову інформацію про будь-яку співпрацю з КПК ідеться: "Рішення зняти частини фільму "Мулан" у СУАР (Сіньцзян-Уйгурський автономний район) у співпраці з місцевими органами безпеки та пропаганди надає мовчазну легітимність тим, хто скоює злочини, які можуть бути кваліфіковані як геноцид".

Американські та китайські компанії нарешті відчули невдоволення на свою адресу через неприйнятну співпрацю з КПК. Щоб зупинити порушення прав людини з боку Пекіна, США та їхні союзники, на жаль, змушені прискорити економічний розрив.

Звичайно, це спричинить короткострокове порушення ланцюжків постачання й може призвести до підвищення цін для споживачів. Але це також призведе до збільшення робочих місць у США і в країнах їхніх союзників. Це призведе до реіндустріалізації наших економік і зробить ланцюжки постачання більш стійкими в довгостроковій перспективі. Нічого не робити — ще більш ризиковано. Обмеження економічного контролю КПК — найкращий варіант у сьогоднішніх дедалі більш неліберальних геополітичних обставинах.

Думки, висловлені в цій статті, є думками автора і не обов'язково відображають точку зору The Epoch Times.

За матеріалами The Epoch Times USA