ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В США ціни на золото наблизилися до рекордних максимумів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Золотий злиток вказує на висхідний графік. (Billion Photos/Shutterstock)

Ціни на золото перебувають поблизу рекордних максимумів на тлі глобальної геополітичної напруженості та кризи в банківському секторі США, що триває.

4 травня ф'ючерси на золото на Нью-Йоркській товарній біржі досягли рекордно високого рівня у 2072 долари за унцію. Спотова ціна золота того дня також перебувала в декількох центах від історичного максимуму у 2072,49 долара, згідно з даними Refinitiv.

Відтоді ціни знизилися, і на момент публікації цієї статті, 11 травня, вартість золота становила 2011,12 долара за унцію, повідомляє Business Insider. Для порівняння, у жовтні минулого року середні ціни на золото становили 1664 долари за унцію, повідомляє Knoema. Середня ціна закриття за минулий рік становила 1801,87 долара, за даними macrotrends.com.

Банківська криза в США зіграла велику роль у зростанні цін на золото. Менш ніж за два місяці закрилися чотири американські банки.

Першим був Silvergate Bank у Каліфорнії. У банку, що обслуговує криптовалютних клієнтів, станом на третій квартал 2022 року цифрові активи клієнтів становили 11,9 млрд доларів. 8 березня Silvergate Bank оголосив про припинення діяльності та добровільну ліквідацію активів.

За ним пішов каліфорнійський банк Silicon Valley Bank (SVB). 10 березня американські регулятори закрили банк, пославшись на неліквідність і неплатоспроможність. Федеральна корпорація страхування депозитів (FDIC) взяла на себе депозити банку. На кінець 2022 року загальна сума активів SVB, що обслуговує потреби технологічної галузі, становила близько 209 млрд доларів, а загальна сума депозитів — близько 175,4 млрд доларів.

Два дні потому, 12 березня, FDIC оголосила про закриття Signature Bank, розташованого в Нью-Йорку, пославшись на системний ризик. Signature Bank також є одним із провідних банків у криптовалютній індустрії із загальними активами в 110,4 млрд доларів і загальними депозитами в 88,6 млрд доларів на кінець 2022 року.

Після закриття цих трьох банків First Republic Bank у березні втратив 100 млрд доларів депозитів. Порятунок деяких найбільших банків США тривав лише кілька тижнів. 1 травня FDIC оголосила, що більшу частину бізнесу First Republic Bank буде продано JP Morgan Chase & Co. Таким чином, First Republic Bank зазнав краху.

Закриття серії американських банків і зростання цін на золото тісно пов'язані з підвищенням процентних ставок Федеральною резервною системою США. За 14 місяців ФРС підвищувала процентні ставки 10 разів — від нуля до 5-5,25 відсотка. 3 травня, за день до того, як ціни на золото досягли рекордного рівня, ФРС підвищила відсоткові ставки на чверть пункту.

Хоча підвищення процентних ставок ФРС було спрямоване на стримування інфляції, занадто високі процентні ставки можуть зашкодити економіці, сказав 8 травня економіст Лі Сонгюн в інтерв'ю The Epoch Times. Багато інвесторів песимістично оцінюють економічні перспективи та навіть прогнозують, що світова економіка вступить у рецесію, тому вони вкладають гроші в золото, щоб зберегти активи, сказав Лі.

За матеріалами The Epoch Times USA