ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Імунологи розробили пластир від алергії на арахіс у дітей (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Shutterstock)

Дослідники з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США показали, що шкірний пластир з невеликою кількістю арахісового білка здатний полегшити алергію на арахіс у дітей віком до чотирьох років. Дослідження було опубліковано в журналі New England Journal of Medicine.

Вчені припустили, що пластир з невеликою кількістю арахісового білка здатний навчити імунну систему дітей краще переносити контакт з цим горіхом. Це може допомогти дітям уникнути важкої алергії при випадковому контакті з арахісом, яка в деяких випадках може призвести до смерті.

У дослідженні взяли участь 362 дитини віком від року до трьох років. Дві третини дітей, які носили арахісовий пластир щодня протягом року, відзначили значне зниження чутливості до арахісового білка: вони змогли з'їсти від одного до чотирьох арахісів, не страждаючи від алергії. Найпоширенішим побічним ефектом лікування був шкірний висип.

Алергія на арахіс спостерігається приблизно у 2% дітей у США, і в більшості з них вона зберігається до зрілого віку. Це робить її найпоширенішою харчовою алергією серед дітей і третьою за поширеністю серед дорослих, згідно з даними некомерційної організації Food Allergy Research (FARE).