ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прибуток за перший квартал свідчить про нерівномірне відновлення економіки Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Мандрівники йдуть із валізами в міжнародному аеропорту Пекін Даксін, Китай, 24 квітня 2023 року. (REUTERS/Tingshu Wang/File Photo)

Після трьох років обмежень, пов'язаних із пандемією, жителі Китаю почали активно витрачати гроші на ресторани, подорожі та предмети розкоші, але все ще стримано витрачають гроші на звичайні споживчі товари, якщо судити за результатами першого кварталу.

Після того, як у грудні Китай скасував політику "нульового COVID", що передбачала закриття міст і великий карантин, стався широкий стрибок у доходах. Однак довіру споживачів було підірвано, тому вони проявляють обережність щодо глобального зростання та перспектив працевлаштування, що впливає на загальний попит, пише Reuters.

Попри те, що в першому кварталі економіка зростала швидше, ніж очікувалося, вигоди для компаній були найрізноманітнішими.

Ресторани та туристичний бізнес відновилися. Доходи сектору споживчих послуг, пов'язаних із подорожами, зросли на 155%, як показують дані China International Capital Corp (CICC). Доходи сектора харчових продуктів та напоїв підскочили на 18%, а автомобільний сектор зріс на 8%.

Водночас доходи компаній, що виробляють домашнє начиння та одяг, знизилися на 9%.

Норман Вілламін, головний стратег групи UBP, вважає, що довіра споживачів відновлюватиметься поступово.

Кілька аналітиків вважають, що перший квартал стане нижньою точкою у 2023 році, а доходи за весь рік досягнуть двозначних цифр.

Дані Refinitiv прогнозують річне зростання прибутку на 26% для компаній, зареєстрованих на Шанхайській фондовій біржі.

У 2023 році базовий індекс Shanghai Composite зріс на 8%, хоча у квітні акції дещо відступили, оскільки корпорації представили змішані результати.

Найгірші результати продемонстрував сектор матеріалів, де доходи від виробництва сталі та будівельних матеріалів впали більш ніж на 60%. Нерухомість, охорона здоров'я, виробництво одягу помітно відставали, тоді як фінансові компанії, сектори споживчих і комунальних послуг продемонстрували позитивне зростання, показують дані CICC.

Розшарування в споживанні, схоже, продовжилося, принаймні, у другому кварталі.