ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Унаслідок теракту біля синагоги в Тунісі загинули шестеро людей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Синагога Гриба на Джербі, Туніс. (Jihed Abidellaoui/Reuters)

Шістьох людей було вбито внаслідок нападу біля синагоги на туніському острові Джерба, куди щорічно приїжджають сотні євреїв з Європи та Ізраїлю під час щорічного паломництва.

Атаку у вівторок здійснив охоронець військово-морського центру Національної гвардії Тунісу в місті Агір на Джербі. Спочатку він вистрілив зі своєї зброї в колегу і забрав у нього боєприпаси, а потім попрямував до синагоги Гриба, ідеться в заяві міністерства внутрішніх справ.

Нападник відкрив безладний вогонь по підрозділах охорони, розташованих біля синагоги, внаслідок чого загинули двоє відвідувачів і співробітник поліції.

Після цього сили безпеки застрелили нападника, повідомили в МВС.

Ще один офіцер помер у середу від отриманих травм.

Джерба — місце відпочинку біля узбережжя південного Тунісу, за 500 км від столиці Тунісу, — є домівкою для найстарішої синагоги Африки, і щорічне паломництво перебуває під посиленою охороною відтоді, як "Аль-Каїда" напала на релігійне місце 2002 року, замінувавши вантажівку, унаслідок чого загинув 21 західний турист.

Міністерство закордонних справ Тунісу заявило, що один із убитих відвідувачів був французом, а інший — тунісцем.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, звуки пострілів у синагозі викликали паніку серед сотень паломників.

Посол США в Тунісі відвідав синагогу в понеділок разом із посланцем США з моніторингу та боротьби з антисемітизмом, згідно з повідомленням посольства США у Twitter.