ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячі людей евакуйовано через масштабні лісові пожежі в Канаді (ВІДЕО)

Велика Епоха
Стовп диму і полум'я піднімається від лісової пожежі поблизу Лоджеполя, Альберта, в четвер. (The Canadian Press/HO-Government of Alberta)

Тиждень рекордно спекотної погоди на заході Канади змусив тисячі людей евакуюватися з домівок, оскільки в деяких районах Альберти вирували лісові пожежі, а швидке танення снігу спричинило повені у внутрішніх районах Британської Колумбії.

Станом на п'ятницю в Альберті понад 13 000 людей були евакуйовані через 78 пожеж. Найбільше постраждала територія племені Літл Ред Рівер Крі на півночі провінції, де пожежа на озері Фокс-Лейк площею 1458 гектарів знищила 20 будинків і поліцейську дільницю.

Усе 7-тисячне населення долини Дрейтон, що за 140 км на захід від столиці провінції Едмонтона, також отримало наказ про евакуацію пізно ввечері в четвер.

Цього року в Альберті сталося 348 лісових пожеж, які охопили понад 25 000 гектарів, повідомила Крісті Такер, менеджер інформаційного відділу Alberta Wildfire.

"Це значно більше активності лісових пожеж для цієї пори року, ніж ми бачили будь-коли в недавньому минулому", — сказала Такер на пресконференції, додавши, що в п'ятницю пожежі, як очікується, посиляться.

"Стане спекотніше, посилиться вітер, і ми очікуємо на екстремальну поведінку пожеж. Пожежники готові до того, що сьогодні може бути надзвичайно складний день", — сказала вона.

У Британській Колумбії річки вийшли з берегів, підмиваючи будинки і змушуючи перекривати автомагістралі в численних населених пунктах на півдні країни, в тому числі в містах Кеш-Крік і Гранд-Форкс.

До минулого тижня на заході Канади стояла холодна весна, але швидке настання невластивих сезону високих температур, подекуди на 10-15 градусів вищих за середню для початку травня, спричинило пожежі та повені.

У Британській Колумбії очікується погіршення ситуації з повенями на вихідних, оскільки на півдні провінції прогнозуються сильні дощі.

"Пікові рівні води в річках очікуються з суботи по понеділок", — йдеться в попередженні Центру річкових прогнозів Британської Колумбії, опублікованому пізно ввечері в четвер.