ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Ірані повісили двох людей за богохульство (ВІДЕО)

Велика Епоха
Іранські поліціянти готують петлю для повішення.

В Ірані стратили двох чоловіків, засуджених до смертної кари за використання соціальних мереж для пропаганди "атеїзму та образи ісламських святинь".

Про страту Юсефа Мехрдада та Садролли Фазелі Заре 8 травня повідомив судовий новинний сайт Mizan, на якому не уточнюють, коли цих двох чоловіків було страчено.

Як повідомляється, справи Заре та Мехрдада відносяться до 2019 року, коли проти них було висунуто звинувачення в Революційному суді Арака. Мехрдад, батько трьох маленьких дітей, був звинувачений у богохульстві в Інтернеті, а також у тому, що він спалив Коран. Заре, як повідомляється, зізнався в образі пророка та ісламу.

Їх повішення поповнили список, згідно з яким за останні два тижні в Ірані стратили по одній людині кожні шість годин, за даними організації "Права людини в Ірані", що базується в Норвегії.

6 травня шведсько-іранського дисидента, який два роки тому зник у турецькому аеропорту, а потім опинився в іранській в'язниці, було страчено за звинуваченням у тероризмі.

Хабіба Чааба, засновника та колишнього лідера сепаратистської групи під назвою "Рух арабської боротьби за визволення Ахваза" (ASMLA), звинуватили в керівництві терористичною групою і засудили до смертної кари за "корупцію на Землі", що є смертним вироком за суворими ісламськими законами Ірану.

На ASMLA покладають відповідальність за вибух бомби на щорічному військовому параді в південно-західному місті Ахваз у 2018 році, унаслідок якого загинули щонайменше два десятки людей і ще десятки дістали поранення.

Страти, що відбуваються на тлі протестів проти клерикального істеблішменту Ірану, викликали обурення правозахисних груп і заклики експертів ООН до шиїтської більшості Ірану припинити переслідування й утиски релігійних меншин.

Організація Iran Human Rights, яка веде поточний журнал страт в Ірані, повідомила, що цього року в Ірані було страчено 205 осіб, більшість із них за звинуваченням у наркотиках. За даними правозахисної групи, половина з більш ніж 40 осіб, убитих за останні два тижні, належали до етнічної меншини белуджів.

У березні Amnesty International звинуватила Іран у тому, що страти представників етнічних меншин є "інструментом репресій".

Маулві Абдул Хамід, впливовий сунітський лідер белуджів Ірану, минулого тижня засудив хвилю страт, заявивши, що ісламська республіка зробила смертну кару "мистецтвом".