ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Талібан підтримав китайську ініціативу "Один пояс, один шлях" (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вантажівка їде нещодавно побудованим тунелем у долині Годжал на півночі Пакистану, 29 вересня 2015 року. (Aamir Qureshi/AFP via Getty Images)

Талібан погодився поширити проєкти китайської ініціативи "Один пояс, один шлях" на Афганістан і пообіцяв поглибити тристоронню співпрацю з Китаєм і Пакистаном для досягнення "безпрограшних результатів".

Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган провів переговори зі своїм пакистанським колегою Білавалом Бхутто Зардарі та виконувачем обов'язків міністра закордонних справ Афганістану Аміром Ханом Муттакі в пакистанському Ісламабаді 6 травня.

Міністри домовилися підтримувати відносини, поглиблювати політичну довіру, поважати суверенітет один одного й вирішувати конфлікти шляхом рівних консультацій, йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Китаю.

Афганістан і Пакистан пообіцяли розвивати тристоронні зв'язки з Китаєм у сфері політики, безпеки та економіки для захисту спільних інтересів і "досягнення взаємної вигоди".

Три країни домовилися підтримати розширення Китайсько-пакистанського економічного коридору (CPEC) до Афганістану, пообіцявши розвивати зв'язки між своїми країнами.

Муттакі заявив, що Талібан вважає пріоритетним розвиток відносин із Китаєм і що він не дозволить жодним силам вести діяльність проти Китаю та Пакистану, використовуючи афганську територію, заявило міністерство.

У заяві Китаю не згадується ситуація в Афганістані, де права жінок були значно урізані після приходу до влади талібів після виведення американських військ із країни 2021 року. Талібан заборонив афганським жінкам відвідувати університети та середні школи.

Верховний комісар ООН у справах біженців у своїй нещодавній доповіді заявив, що економіка Афганістану "сильно постраждала" під час правління талібів, скоротившись на 30-35% у період між 2021 та 2022 роками. Дві третини афганських домогосподарств насилу задовольняють свої основні потреби, ідеться в доповіді.

На окремій зустрічі з Муттакі 6 травня Цінь сказав, що Китай "твердо стоятиме" на боці афганського народу й підтримуватиме Афганістан у виборі шляху розвитку, який відповідає його національним умовам, "незалежно від того, як зміниться міжнародна та регіональна ситуація".

За матеріалами The Epoch Times USA