ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Економіка Китаю зросла на 4,5% у першому кварталі (ВІДЕО)

Велика Епоха

Згідно з офіційними даними, опублікованими у вівторок, економіка Китаю в першому кварталі зростала швидше, ніж очікувалося, збільшившись на 4,5% в річному обчисленні, оскільки політики намагаються стимулювати зростання після закінчення суворих обмежень у зв'язку з COVID-19 у грудні.

Аналітики, опитані Reuters, очікували, що валовий внутрішній продукт (ВВП) зросте на 4,0% порівняно з попереднім роком, прискорившись з 2,9% у четвертому кварталі.

За даними Національного бюро статистики, у квартальному вимірі ВВП зріс на 2,2% у січні-березні, порівняно з очікуваннями зростання на 2,2% та переглянутим зростанням на 0,6% у попередньому кварталі.

Тоді як більшість аналітиків, опитаних агентством Reuters, не очікують на зміну базової кредитної ставки центрального банку, деякі вважають, що Народний банк Китаю може незначно знизити основну відсоткову ставку за річним кредитом, якщо інфляція в Китаї й надалі сповільнюватиметься.

На початку цього місяця споживча інфляція в Китаї досягла 18-місячного мінімуму.

"Нерівномірність — це правильне слово для опису поточного стану економіки, а також рівень упевненості не такий сильний, як припускають макродані", — сказав економіст Goldman, додавши, що політики, ймовірно, збережуть позицію "про-зростання" в порядок задоволення попиту.

"Тому тепер політики намагаються зберегти позицію прихильників зростання, щоб попит міг поступово зростати на тлі більш низьких процентних ставок", — сказав вона.

Головний економіст ING по Китаю Ірис Панг сказала, що вона також очікує, що китайський уряд випустить додаткові стимули для збільшення інвестицій в інфраструктуру і споживання.