ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Повені в Конго: "Це диво" — два немовлята вижили на озері Ківу

Велика Епоха
Незрозуміло, як немовлятам вдалося вижити.

Двох немовлят було врятовано біля берегів озера Ківу через кілька днів після того, як повінь забрала життя понад 400 осіб на сході Демократичної Республіки Конго.

"Це диво, ми всі були вражені", — сказав Бі-Бі-Сі лідер місцевої громади Дельфін Бірімбі.

Їхні батьки померли, але громада підтримує зв'язок із людьми, які можуть їх виростити, додав він.

Неясно, як немовлята вижили після трьох днів в озері, але очевидці кажуть, що вони плавали на уламках.

За словами пана Бірімбі, немовлята були врятовані в понеділок — одне в Бушу, а інше в Ньямукубі, двох селах, які найбільше постраждали від повені, що сталася минулого тижня.

У середу в багнюці було знайдено нові тіла, внаслідок чого кількість загиблих сягнула щонайменше 411 осіб. З них 317 були поховані. Однак упізнання всіх загиблих є складним завданням, кажуть місцеві лідери, оскільки деякі з них не були жителями села, а торговцями, які приїхали з сусідніх міст, оскільки дощі обрушилися в базарний день.

Представник медичної благодійної організації "Лікарі без кордонів" (MSF) раніше описав масштаби лиха в інтерв'ю програмі Бі-Бі-Сі Newsday, заявивши, що села зіткнулися з "гуманітарною кризою".

На відео, опублікованому в "Твіттері" місцевим журналістом, чути, як жінка каже, що в одного з врятованих немовлят сильно пошкоджена нога.

Понад 5000 осіб все ще вважаються зниклими безвісти, "рятувальні роботи тривають", — каже пан Бірімбі.

Місцеві групи громадянського суспільства повідомляють, що внаслідок повені 1300 житлових будинків було зруйновано, й "багато шкіл, медичних установ, церков і водної інфраструктури було знищено".

Пан Бірімбі критикує уряд, особливо президента й прем'єр-міністра, за те, що вони не відвідали місця повеней, хоча в понеділок було оголошено національний день жалоби.