ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські військові вербують більше засуджених, заявило Міноборони Британії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Новобранці тренуються на полігоні на півдні Росії (архівне фото AP/dpa)

Москва дозволяє ув'язненим воювати як солдатам у війні проти України. На думку військових експертів, їх використовують як "гарматне м'ясо", щоб розвантажити регулярні частини.

За даними британських спецслужб, Міністерство оборони Росії зараз вербує ув'язнених для участі в агресивній війні проти України. Ймовірно, що лише до квітня 2023 року до армії приєдналися до 10 000 ув'язнених, заявили у британському міністерстві оборони.

Ініціатива триває з початку року. Кампанія є частиною спроби збільшити кількість солдатів, уникаючи при цьому нової мобілізації, яка була б дуже непопулярною серед російської громадськості, заявили в Лондоні.

Помилування в обмін на відправку

Українські спецслужби, серед інших, вже повідомляли про вербування полонених Міністерством оборони Росії. На думку військових експертів, полонених, яким обіцяють помилування в обмін на відправку, планують використовувати як "гарматне м'ясо", щоб розвантажити регулярні частини.

Раніше найманське угруповання "Вагнера" вербувало нових бойовиків у російських в'язницях з літа 2022 року. Однак в ході суперечки з Міністерством оборони РФ "Вагнер" втратив доступ до них.

Від початку російської агресії проти України Міністерство оборони Великої Британії щодня публікує інформацію про перебіг війни, посилаючись на дані розвідки. У такий спосіб британський уряд хоче і протистояти російському наративу, і "тримати в узді" союзників. Москва звинувачує Лондон у дезінформаційній кампанії.