ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Amazon закриє китайський магазин додатків у зв'язку з відходом з країни (ВІДЕО)

Велика Епоха
Відвідувачі збираються біля стенда Amazon під час Китайської міжнародної виставки електронної торгівлі 2016 в Іу, східна китайська провінція Чжецзян, 11 квітня 2016 року. (STR/AFP via Getty Images)

Останніми днями компанія Amazon несподівано оголосила, що 17 липня закриє свій китайський сайт amazon.cn і офіційний магазин додатків у Китаї без пояснення причин. Спостерігачі вважають, що це сигнал про повний вихід американського гіганта електронної комерції з Китаю і подальше відокремлення китайського режиму від Заходу.

В електронному листі, розісланому користувачам 23 травня, офіційний китайський сайт Amazon повідомив: "З 17 липня Amazon China більше не надаватиме послуги магазину додатків. Якщо у вас є які-небудь питання, будь ласка, зв'яжіться зі службою підтримки клієнтів Amazon". У 2019 році Amazon вже закрила свій внутрішній ринок електронної комерції в Китаї, пославшись на домінування на ринку місцевих платформ.

Представник Amazon заявив, що компанія буде тісно співпрацювати з продавцями, щоб забезпечити плавний перехід і продовжувати надавати "найкращу якість обслуговування клієнтів".

Продавці в Китаї, які мають намір продавати свої товари за кордоном, можуть і далі робити це через глобальну платформу компанії, а покупці, як і раніше, зможуть купувати товари зі США, Великої Британії, Німеччини та Японії через глобальний магазин Amazon, за умови дотримання режиму перевірок на імпорт товарів і податків.

У червні 2022 року компанія Amazon оголошувала, що 30 червня цього року припинить роботу свого книжкового інтернет-магазину Kindle в Китаї. Незабаром користувачі не зможуть купувати або завантажувати нові електронні книги, але вони зможуть завантажити наявні книги до 30 червня.

Amazon Appstore був доступний приблизно у 200 країнах з моменту його запуску 22 березня 2011 року. У Китаї він став доступний у 2013 році, в основному забезпечуючи завантаження контенту, такого як додатки та ігри. Всі додатки повинні були бути куплені й завантажені з магазину додатків на офіційному китайському сайті Amazon.

Магазин застосунків у Китаї та офіційний китайський сайт Amazon буде закрито 17 липня.

Останніми роками багато західних компаній пішли з китайського ринку. Наприкінці травня 2022 року компанія Airbnb оголосила, що зніме всі оголошення в Китаї та зосередиться на потребах пасажирів, які виїжджають.

У листопаді 2021 року компанія Yahoo припинила надання своїх послуг у Китаї.

У жовтні 2021 року LinkedIn, соціальна платформа для професіоналів, що належить компанії Microsoft, оголосила про своє закриття для місцевих користувачів у Китаї через труднощі в операційному середовищі та перешкоди, що створюються правилами режиму.

9 травня цього року LinkedIn оголосила, що згортає весь свій бізнес у Китаї та що незабаром почнуться звільнення співробітників.

Останніми роками іноземним компаніям стає дедалі важче працювати в континентальному Китаї через посилення контролю Пекіна над інтернетом та інформацією.

Щодо останнього кроку Amazon, то американський коментатор з питань Китаю Ши Тао у своєму ток-шоу "Shi Tao Focus" заявив, що це свідчить про рішучість лідера Комуністичної партії Китаю (КПК) Сі Цзіньпіна продовжувати свою політику ізоляції Китаю від міжнародної спільноти та від'єднання від Заходу.

"У процесі створення своєї династії Сі відчуває, що комуністичний Китай досить сильний, що йому більше не потрібен Захід та іноземні компанії. Він буде й далі витісняти їх", — сказав Ши.