ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Похорон королеви Єлизавети ІІ обійшовся уряду Великої Британії у 200 мільйонів доларів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Поховання Єлизавети II (Dan Kitwood/Getty Images)

Похорон королеви Єлизавети ІІ та її поховання минулого року обійшлися британському уряду приблизно у 162 мільйони фунтів стерлінгів (близько 200 мільйонів доларів США), повідомило у четвер казначейство країни.

Державний похорон покійної монархині, що відбувся 19 вересня, став першим у Великій Британії з часу похорону колишнього прем'єр-міністра Вінстона Черчилля в 1965 році.

Церемонія, на якій були присутні світові лідери та високопосадовці, відбулася після 10-денного національного трауру. Королева померла у віці 96 років 8 вересня, після 70 років перебування на троні.

Сотні тисяч людей прийшли до Вестмінстерської зали в Лондоні, щоб провести в останню путь монарха Сполученого Королівства, який найдовше перебував на троні.

Витрати були опубліковані в четвер як частина письмової заяви до парламенту.

"Пріоритети уряду полягали в тому, щоб ці заходи пройшли гладко і з належним рівнем гідності, одночасно забезпечуючи безпеку громадськості", — сказав Джон Глен, головний секретар казначейства, в своїй заяві.

Єлизавета та її чоловік, принц Філіп, були поховані в каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку.

Філіп, який помер у 2021 році у віці 99 років, вирішив уникнути державної церемонії, і його похорон був непримітним, оскільки він проходив за суворими правилами соціального дистанціювання під час пандемії COVID-19.

Останнім королівським похороном до цього був похорон матері Єлизавети, відомої як Королева-мати, у 2002 році. Вона перебувала в труні три дні, а витрати на її похорон оцінювалися приблизно в 5,4 мільйона фунтів стерлінгів.