ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нігерії необхідно $12 млрд для ліквідації розливів нафти (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Нігерії необхідно $12 мільярдів для ліквідації розливів нафти в південному штаті Байєлса за 12-річний період, ідеться в новій доповіді, опублікованій у вівторок, у якій виокремлено компанії Shell (SHEL.L) і Eni (ENI.MI) як відповідальних за більшу частину забруднення.

Байєлса є одним з основних нафтовидобувних штатів у дельті річки Нігер, регіоні, затьмареному забрудненням, конфліктами і корупцією, пов'язаними з нафтогазовою промисловістю.

Нафтовидобувні компанії Нігерії вже давно стикаються з судовими проблемами у зв'язку з розливами нафти в дельті Нігеру, які вони здебільшого звинувачують у саботажі та вандалізмі на трубопроводах і незаконній переробці.

Комісія з нафти і довкілля штату Байєлса повідомила у своєму звіті, що у 2019 році вона почала розслідування наслідків розливів і вивчила свідчення судмедекспертів, зразки крові людей із постраждалих районів і дані компанії.

Під час розслідування було виявлено, зокрема, що токсичні забруднювальні речовини від розливів і спалювання газу у багато разів перевищували безпечні межі у зразках ґрунту, води, повітря і в крові місцевих жителів, ідеться в повідомленні комісії.

Представник Eni заявив, що розливи нафти були спричинені розкраданнями для постачання нелегальних нафтопереробних заводів, а також незаконним експортом і саботажем, але компанія зобов'язалася усунути всі розливи.

Більшу частину газу, що видобувається на нігерійському підприємстві Eni, переробили на СПГ і використовували на місцевих електростанціях, сказав представник компанії, додавши, що "Eni веде свою діяльність відповідно до передового міжнародного екологічного досвіду, без будь-яких відмінностей з іншими країнами".

Токсини, що спричиняють опіки, проблеми з легенями і ризик розвитку раку, були широко поширені, тоді як очисні роботи, що проводяться нафтовими компаніями, часто виконували погано, і це могло призвести до подальшого забруднення ґрунту та ґрунтових вод, йдеться в доповіді комісії.

Комісія прийняла модель ООН, використану для розрахунку вартості ліквідації наслідків розливів у дельті Нігеру в Огоніленді більш ніж десять років тому, і виявила, що "ліквідація наслідків коштуватиме 12 мільярдів доларів США протягом 12 років" у Байєлсі.

Забруднення в Огоніленді, який був частиною епохального проєкту з очищення за участю агентства ООН вартістю 1 мільярд доларів, може бути гіршим, ніж передбачалося раніше, заявила торік група, що здійснює моніторинг проєкту.