ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

П'ятьох членів німецької банди засуджено за пограбування Дрезденського музею (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Німецький суд засудив п'ятьох членів банди до тюремного ув'язнення терміном до шести років за викрадення безцінних коштовностей XVIII століття з Дрезденського музею, що було названо найбільшою крадіжкою творів мистецтва в сучасній історії.

Засуджені, які у вівторок відчули полегшення від відносно м'якого вироку, є членами "клану Реммо", що мешкає здебільшого в Берліні та відомий своїми зв'язками з організованою злочинністю.

Серед вкраденого були нагрудна зірка польського ордена Білого Орла і багато прикрашений діамантами головний убір. Однак поліція заявила, що не всі коштовності повернуто.

Шістьом німецьким чоловікам, усім близько 20 років, висунули звинувачення в груповій крадіжці з обтяжливими обставинами і серйозному підпалі.

П'ятьох членів банди було засуджено до термінів від чотирьох років і чотирьох місяців до шести років і двох місяців. Шостий член "клану" був виправданий.

Однак угода про визнання провини зазнала критики: президент берлінської прокуратури Ральф Кніспель зазначив, що від обвинувачених не вимагалося розкривати своїх спільників.

Прокурори заявили, що чоловіки заздалегідь пропиляли частину віконних ґрат і прикріпили їх заново, щоб якнайшвидше проникнути в будівлю під час пограбування.

Викрадену дрезденську колекцію зібрав у 18 столітті Август Сильний, курфюрст Саксонії, а потім король Польщі, який замовляв дедалі блискучіші прикраси в рамках свого суперництва з королем Франції Людовіком XIV.